کد خبر: 947037 A

رئیس حوزه قضایی بخش شال اعلام کرد:

رئیس حوزه قضایی بخش شال گفت: در سه ماهه نخست امسال بازداشت شدگان حوزه شال با تودیع وثیقه یا معرفی کفیل ظرف چند روز آزاد شده‌اند و هم اکنون تنها یک زندانی تحت قرار در این حوزه وجود دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، محمد رمضانی اظهار کرد: سعی کرده‌ایم قرارهای تامین کیفری به گونه‌ای صادر شود که به بازداشت متهمان منتهی نشود.

 رئیس حوزه قضایی شال افزود: در این راستا در سه ماهه نخست سال جاری این حوزه قضایی از مجموع ۶۶ قرار تامین صادر شده، تنها ۱۰ مورد منتهی به بازداشت داشته است و بازداشت شدگان نیز با تودیع وثیقه یا معرفی کفیل ظرف چند روز آزاد شده‌اند.

رمضانی با اشاره به نظام نیمه آزادی در راستای کاهش جمعیت کیفری، گفت: در سه ماهه نخست سال جاری دو زندانی تحت نظارت سامانه‌های الکترونیکی (پابند) قرار گرفته و بدین وسیله از زندان آزاد شده‌اند.  

وی همچنین به آمار سایر عناوین منتهی به کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها اشاره کرد و افزود: ۲۳ نفر از محکومان این حوزه، مشمول مرخصی پایان حبس، آزادی مشروط، عفو، تعلیق مجازات و مجازات‌های جایگزین حبس قرار گرفته‌اند.

این مقام قضایی تصریح کرد: رویکرد این حوزه قضایی در استفاده از تأسیسات قانونی به منظور کاهش جمعیت کیفری زندان بوده و برنامه ریزی‌های لازم را در این زمینه انجام داده است.

بخش شال از توابع شهرستان بوئین زهرا است.

حبس زندان حوزه بوئین زهرا برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر