کد خبر: 947008 A

معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی استان:

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین گفت: محصولات تولیدی رشته زره‌بافی برای اولین بار در استان قزوین به صورت چمدانی صادر می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، سید میثم حصاری اظهار کرد: این محصولات شامل سه عدد زره، یک عدد کلاه‌‍‌خود و یک جفت  پَر از آثار تولیدی محمد اسماعیل حسنی‌ هنرمند دارای نشان ملی رشته زره بافی استان هستند که با هماهنگی سفارت جمهوری چک به مبلغ ۴۰۰ دلار خریداری و به صورت چمدانی به این کشور صادر شده‌اند.

حصاری با اشاره به میزان صادرات صنایع‌دستی استان قزوین در سال گذشته اظهار کرد: سال ۹۸ محصولات صنایع دستی این استان شامل شیشه و تراش شیشه، دستبافته‎های داری، سفال، زیورآلات سنتی و چرم به صورت چمدانی بود.

وی مقصد صادرات محصولات تولیدی رشته زره بافی از طریق گمرک را کشور عراق ، قطر ، امارات ، آلمان، هلند ، روسیه ، آمریکای جنوبی ، آذربایجان ، ترکمنستان و… به مبلغ بیش از شش میلیون دلار اعلام کرد و افزود: ۲۰ هنرمند عرصه صنایع‌دستی استان قزوین در زمینه صادرات محصولات فعالیت دارند.

معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی استان بیان کرد: ایجاد بسته‌بندی مناسب برای محصولات صنایع‌دستی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های معاونت صنایع‌دستی استان در سال جاری به شمار می‌رود که می‌تواند نقش موثری در رونق فروش محصولات و تقویت صادرات چمدانی صنایع‌دستی داشته باشد.

استان قزوین صنایع دستی گردشگری و صنایع دستی گمرک هلند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر