کد خبر: 946950 A

نماینده ولی فقیه در البرز تاکید کرد:

نماینده ولی فقیه در دومین جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی استان البرز بر رعایت پروتکل های بهداشتی مراسم محرم تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، دومین جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی استان، با موضوع غدیر و محرم به ریاست نماینده ولی‌فقیه در البرز و با حضور سایر اعضا در محل دفتر امام‌جمعه کرج برگزار شد.

آیت‌الله حسینی همدانی در این جلسه ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت امام محمدباقر علیه‌السلام در سال ۱۱۴ هجری قمری، بیان داشت: ایام ماه مبارک ذی‌الحجه برکات و عایدات فراوانی برای ما دارد که اگر با توجه در آن وارد شویم به‌خصوص دهه اول آن که روایات فروانی در برکات زیاد آن واردشده است.

وی در ادامه اظهار داشت: کرونا متأسفانه بااینکه آثار بدی برای جامعه دارد اما در نظام خلقت که نگاه می‌کنیم وجود آن برای نظام لازم است و شر نیست.

امام‌جمعه کرج در ادامه افزود: طرح‌هایی چون مواسات و همدلی و کمک مؤمنانه و زنده و احیا شدن بعضی خیرات نتیجه فعالیت همین ویروس است.

آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به نزدیکی به ایام ماه محرم و وضعیت قرمز استان البرز در شیوع کرونا، بیان داشت: در فضای قرمز استان باید موظف به رعایت قوانین و پروتکل‌ها در این ایام  باشیم و با توجه به تجربه‌های گذشته افراد مذهبی بهترین استقبال را از این مسئله داشتند و خواهند داشت.

وی در پایان با تأکید بر لزوم برگزاری مراسم  مربوط به آیین غدیر و محرم، گفت: باید مراقبت شود تا مراسم  در این وضعیت به قوت خود برگزار شود اما ضرری هم برای مردم و جامعه نداشته باشد.

 

 

نماینده ولی فقیه در البرز کروناویروس در البرز مراسم محرم البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر