کد خبر: 946830 A

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان:

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: در یک‌ماه گذشته ۷۳ فقره اخطار زیست محیطی برای رفع آلودگی واحدهای صنعتی استان قزوین صادر شده است.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، مهدی طاهری اظهار کرد: ۴۰ تخلف آلودگی و ۷۳ فقره اخطاریه زیست محیطی شناسایی و رسیدگی در خصوص وضعیت تخریب محیط زیست ۶ مورد تعلیف غیرمجاز گزارش شده که به مراجع قضایی معرفی شده اند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان به تخلفات شکار صید طی یکماه گذشته اشاره و تعداد متخلفین را ۵۵ مورد اعلام کرد و افزود: دو مورد از پرونده های تشکیل شده مختومه و ۵۱ پرونده نیز در جریان است.

طاهری با اشاره به سایر اقدامات موثر برای حفاظت از تنوع زیستی استان قزوین گفت: در یکماه گذشته  ۱۰۲ مور صید غیرمجاز آبزیان، یک مورد شکار غیر مجاز پستانداران (بز وحشی)، ۴۹ مورد زنده گیری انواع پرندگان (سهره معمولی و طلایی، بلدرچین، کبک) ، ۲فقره شروع به شکار، ۲ قبضه سلاح مجاز ۲ قبضه سلاح غیرمجاز ، ۲۰ مورد ادوات ووسائل کشف شده توسط محیط بانان کشف و ضبط شده است.

وی ادامه داد: همچنین در این مدت با تلاش های گسترده و شبانه روزی کارکنان و محیط بانان حفاظت محیط زیست استان از وقوع شکار تعداد دو گونه جانوری قبل ازشروع به شکار جلوگیری و متخلفان دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

این مسئول یادآور شد: به موجب قوانین و مقررات حفاظت محیط زیست، واحدهایی که خروجی منابع آب، خاک و هوا با استانداردهای حفاظت محیط زیست تطابق نداشته باشد، اخطاریه رفع آلایندگی دریافت کرده و  تکلیف دارند ظرف مهلت تعیین شده نسبت به رفع آلایندگی اقدام کنند و در غیر این صورت مورد پیگیری حقوقی قرار خواهند گرفت.

استان قزوین پرندگان حفاظت محیط زیست خاک زیست محیطی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر