کد خبر: 946795 A

رئیس اداره رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی:

رئیس اداره رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی گفت: براساس مستندات قانونی دریافت هرگونه وجه به غیر از پول کتاب و بیمه در حین ثبت نام تخلف است.

به گزارش خبرنگار ایلنا،علی مظفری روز سه‌شنبه در گفت‌و گو با خبرنگاران گفت: در صورت دریافت گزارش های مردمی مبنی بر تخلف در حین ثبت نام در مدارس و دریافت وجه، خاطیان به هیات رسیدگی به تخلفات معرفی می شوند.

وی درباره تداوم بازدید و بازرسی از مدارس، گفت: ثبت نام به صورت فرآیندی است و تا پایان ثبت نام بازدیدها ادامه دارد و برای بهبود عملکرد مدیران  مدارسی که قبلا بازدید شده و نیاز به بازنگری مجدد دارند، ۱۰ اکیپ از اداره کل آموزش و پرورش استان بازدید از مناطق و نواحی را برعهده دارند.

وی هدف از بازدیدهای میدانی در خصوص ثبت نام را نظارت بر حقوق والدین و دانش آموزان در راستای رعایت قوانین و مقررات دستورالعمل اجرایی و رصد و ارزیابی عملکرد مدیران در خصوص رعایت دستورالعمل های ثبت نام عنوان کرد.

مظفری در خصوص گزارش های مردمی مبنی بر دریافت کمک مردمی اظهار کرد: براساس مستندات قانونی دریافت هرگونه وجه به غیر از پول کتاب و بیمه در حین ثبت نام تخلف است و بر اساس ماده ۱۱ قانون شوراهای آموزش و پرورش دریافت های کمک مردمی در زمان تشکیل انجمن و اولیا و بعد از تجزیه و تحلیل مالی مدرسه با مشارکت خیران به صورت اختیاری، بعد از بازگشایی مدارس نه در حین ثبت نام انجام می شود.

رئیس اداره بازرسی و رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش آذربایجان شرقی افزود: در حین نظارت و بازرسی هرگونه اقدام خارج از دستورالعمل با گزارشات یا شکوایه های مردمی در صورت احراز با اجرای موارد به هیئت رسیدگی به تخلفات معرفی می شود و با افراد خاطی برخورد می شود.

آذربایجان شرقی آموزش و پرورش پول مدرسه کمک مردمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر