کد خبر: 946760 A

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: برای احداث نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی در شهرستان بوئین زهرا رعایت مطالعات زیست محیطی و الزامات آن ضروری و لازم است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، علی فرخزاد در جلسه بررسی مشکلات احداث نیروگاه سیکل ترکیبی بوئین زهرا، اظهار کرد: یکی از مهمترین اولویت‌های استان توجه به محیط زیست بوده و تمامی طرح‌های عمرانی مستلزم به داشتن پیوست مطالعات زیست محیطی هستند که این پروژه نیز از این قاعده مستثنی نیست.

  معاون عمرانی استاندار افزود: همچنین برای تامین آب نیروگاه به دلیل مشکلاتی از قبیل افت آب‌های زیر زمینی، فرونشست و وجود شکاف‌های عمیق در منطقه باید از حفر چاه جدید جلوگیری شود و تامین آب از طریق پساب تصفیه خانه فاضلاب صورت گیرد.

فرخزاد ادامه داد: نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی بوئین زهرا از مهمترین طرح‌های سرمایه گذاری استان است که می‌تواند به اشتغال منطقه و توسعه صنایع کمک موثری کند.

وی اضافه کرد: از مجموع ۱۲ نیروگاه در دست احداث کشور یک مورد به استان قزوین اختصاص یافته که این نیروگاه با همکاری و مشارکت وزارت نیرو با یک هزار میلیارد تومان اعتبار اولیه در شهرستان بویین زهرا ساخته می‌شود.

مجوز احداث این نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در ۵۰ هکتار از اراضی غیر زراعی و بیابانی بوئین زهرا صادر شده است.

شهرستان بوئین زهرا در ۵۵ کیلومتری قزوین واقع شده است.

 

 

اشتغال زیست محیطی سرمایه گذاری معاون بوئین زهرا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر