کد خبر: 946735 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

مدیر جهاد کشاورزی تایباد گفت: در سال زراعی جاری برای اولین بار رقم انگور ترکمن در سطح ۱۲۰ هکتار از باغات این شهرستان آغاز شد.

محمد میری دیسفانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در تایباد، اظهار کرد: با توجه به سال اول بودن درخت به میزان ۱۲۰۰ کیلو در هکتار از این محصول برداشت شده که ارزش اقتصادی خوبی برای باغدار به همراه داشته است.

مدیر جهاد کشاورزی تایباد با اشاره به صادرات بیش از 80 درصد این محصول به سایر نقاط کشور افزود: با وجود اینکه این محصول برای اولین سال است که در شهرستان کشت می‌شود اما به دلیل ماندگاری بالا، کم آب بودن و بازار فروش مناسب بیش از 80 درصد آن برای مصرف به صورت تازه خوری به سایر نقاط کشور ارسال می‌شود.

میری دیسفانی مطرح کرد: انگور ترکمن یکی از 23 رقم تولیدی در این شهرستان است که از نظر ظاهری شبیه به انگور یاقوتی اما شیرین تر و بدون دانه است. 

وی مهمترین مزایای این انگور را اینگونه اعلام کرد: رضایتمندی از عملکرد ، بازار فروش خوب و مهمتر اینکه زمان رسیدگی محصول نسبت به مهد انگور شهرستان‌های استان که در حدود ۲۰ روز زودتر هست نوید بازار خوبی را در پی خواهد داشت و از مزایای این رقم انگور است.

جهاد کشاورزی اولین رقم انگور تایباد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر