کد خبر: 946696 A

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد:

کارشناس سازمان هواشناسی ، آوضعیت آب و هوای کشور را در چند روز آینده اعلام کرد.

به گزارش ایلنا، امین حسین نقشینه گفت: برای امروز در مناطقی از شمال غرب، گیلان، مازنداران، دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان قزوین و البرز و همچنین ارتفاعات زاگرس مرکزی رشد ابر، رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: فردا در مناطق شمال غرب، سواحل شمالی دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان و همچنین در استان‌های استان‌های خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد.

این کارشناس سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینکه بارش‌های فردا در مناطق گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی به صورت رگبار شدید پیش بینی شده است، بیان کرد: طی ۲ روز آینده مناطق غربی هرمزگان، ارتفاعات غربی استان فارس، کهکیلویه و بویر احمد، چهار محال و بختیاری و لرستان در ساعات بعد از ظهر با رشد ابر، رگبار پراکنده و رعد و برق و وزش باد شدید همراه هستند.

نقشینه اظهار کرد: برای روز جمعه انتظار تداوم بارندگی‌ها را در سواحل شمال، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و دامنه‌ای جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان و همچنین در استان‌های مرکزی، قم و شمال اصفهان داریم.

وی ضمن اشاره به اینکه شنبه برای آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، دامنه‌ای جنوبی البرز و برخی نقاط از خراسان رضوی بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید اتفاق می‌افتد، افزود: جمعه و شنبه در ساعات بعد از ظهر در جنوب سیستان و بلوچستان و برخی مناطق هرمزگان رشد ابر، رگبار و رعد و برق رخ می‌دهد.

این کارشناس سازمان هواشناسی اضافه کرد: برای ساعات بعد از ظهر یکشنبه در شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی، ارتفاعات هرمزگان و فارس رشد ابر و بارش پراکنده باران پیش بینی می‌شود.

نقشینه با بیان اینکه سایر مناطق کشور در روز یکشبنه آسمانی صاف دارند، توضیح داد: در روز پنجشنبه و جمعه نوار شمالی کشور کاهش موقتی دما بین ۴ تا ۶ درجه سانتی گراد را دارد و دریای خزر مواج است.

وی با بیان اینکه در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل با وزش باد شدید همراه با گرد و خاک رخ می‌دهد، عنوان کرد: تهران امروز بعد از ظهر با افزیش ابر همراه است و در اوایل شب رگبار پراکنده باران را دارد، همچنین فردا و پس فردا رگبار پراکنده همراه با رعد وبرق و ورش باد شدید برای پایتخت پیش بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه دمای هوای تهران در روز جمعه ۳ تا ۴ درجه کاهش پیدا می‌کند، گفت: تبریز، رشت و مشهد نیز با کاهش دما همراه هستند.

اصفهان چهار محال و بختیاری رشد سازمان هواشناسی وزش باد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر