کد خبر: 946640 A

در دانشگاه آزاد دامغان برگزار شد؛

دادستان عمومی و انقلاب دامغان در دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی دامغان که ظهر سه شنبه بدون حضور فرماندار یا معاونینش در دانشگاه آزاد برگزار شد از کاهش روند آمار طلاق در دامغان خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمد تقی گلی دادستان دامغان ضمن بیان اینکه وظیفه شورای فرهنگ عمومی شناسایی آسیب‌های اجتماعی است، اظهار داشت: متاسفانه آسیب‌های اجتماعی روز به روز در حال افزایش‌است و باید راهکار مناسب و ویژه ارائه‌ شود.

وی به گسترش فرهنگ عمومی و جایگزینی آن با ضد فرهنگ‌ها اشاره‌ کرد و گفت: برای افزایش آمار طلاق، همسرآزاری، کودک‌آزاری و خشونت‌های خانگی مدام در حال افزایش است راهکار خاصی نداریم جز اینکه در شورای فرهنگ عمومی تدبیری بیندیشیم.

محمدتقی گلی یادآورشد: آمار طلاق در دامغان نسبت به ۲۰ سال گذشته سیر نزولی دارد هرچند آمار موجود هم باید کمتر شود و جلسات شورای فرهنگ عمومی همچون گذشته موثر واقع‌شود.

وی به قتل‌های صورت پذیرفته در یک ماه اخیر در سطح شهرستان دامغان اشاره‌ کرد و گفت: با توجه به فصل برداشت پسته باید تدابیری اندیشیده‌ شود که نیروهای بومی جایگزین افراد مهاجر و غیربومی شود زیرا نیروهای غیربومی و افراد مجهول‌التبعه دو ماه در سال مشغول کار هستند و بقیه اوقات به فروش مواد مخدر رفتارهای ناهنجار می‌پردازند.

دادستان عمومی و انقلاب دامغان با توجه به قدمت و پیشینه دامغان به لحاظ فرهنگی گفت: در گذشته واژه قتل برای شهروندان دامغانی واژه غریب و نامانوسی بود اما متاسفانه در ماه گذشته توسط افراد غیربومی و مجهول التبعه دو فقره صورت گرفته که اگر آسیب‌شناسی نشود و جلوی آن گرفته نشود پیامدهای مخرب فرهنگی بی‌شماری را در پی‌دارد.

کاهش آمار طلاق شورای فرهنگ عمومی دامغان قتل در دامغان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر