کد خبر: 946605 A

عضو شورای شهر بندرعباس مطرح کرد:

عضو شورای شهر بندرعباس گفت: جهش تولید در استان بدون توجه به افزایش و جهش در مهارت آموزی و کسب تخصص جوانان امکان پذیر نخواهد بود.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، جواد بلارک ضمن گرامیداشت هفته مهارت آموزی، اظهار کرد: در دنیای امروز اهمیت کسب تخصص و مهارت برای ورود به چرخه اقتصاد و بازار کار بر کسی پوشیده نیست و در شرایط کنونی نیز که رهبر معظم انقلاب سال جاری را سال جهش در تولید نامیده است اهمیت توجه به مهارت آموزی و کسب تخصص و تجربه دو چندان شده است.

وی افزود: جهش در تولید بدون توجه و تاکید بر جهش در کسب تخصص و مهارت امکان پذیر نخواهد شد چرا که اقتصادی پویا و مولد نیازمند نیروی کار متخصص و کار ورزیده است.

عضو شورای شهر بندرعباس تصریح کرد: برای گذر از رکود و بیکاری و به حرکت در آوردن چرخ دنده های اقتصاد کشور و استان نیاز است تا بیش از پیش به مقوله مهارت آموزی تخصصی جوانان جویای کار اهمیت داده شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه امروزه با رشد و گسترش صنایع بزرگ در استان بستر بسیار مناسبی فراهم آمده است تا با تعیین یک استراتژی هدفمند و جامع آموزشی شرایطی ایجاد کنیم تا با تکیه بر توان بومی نیرو متخصص مورد نیاز صنایع را فراهیم آوریم.

بلارک اضافه کرد: این مسئله تا به این اندازه حائز اهمیت است که در تقویم ملی کشور هفته ای به نام هفته مهارت آموزی به ثبت رسانده شده است، پس توجه و برنامه ریزی برای مهارت آموزی جوانان باید جز  لاینفک سیاستگذاری های کلان استان باشد.

وی تاکید کرد: باتوجه به آنچه گفته شد باید سعی بر آن شود تا مراکز عالی و آموزشی استان با تجدید در رویکرد آموزشی تئوری دانشجویان، دانش آموزان و هنر جویان مبادرت به آموزش عملی و تجربی این عزیزان متناسب با نیازسنجی استان هرمزگان داشته باشند.

 عضو شورای شهر بندرعباس در پایان ضمن تشکر از مربیان، هنرآموزان و مهارت آموزان و تبریک مجدد این روز خاطرنشان کرد: اهتمام به آماده سازی جوانان بومی برای مشارکت در آبادانی و شکوفایی هرمزگان مانند دینی بر گردن تمام مسئولان استانی و کشوری است که تنها با آموزش و مهارت آموزی این سرمایه های انسانی امکان پذیر است.

اقتصاد تقویم شورای شهر هرمزگان برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر