کد خبر: 946564 A

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی خبر داد:

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی از اختصاص ۳ میلیارد تومان اعتبار به طرح‌های زیربنایی ورزشی گناباد خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از گناباد ، فرزاد فتاحی در حاشیه افتتاح طرح‌های خیر ساز ورزشی در گناباد گفت: با توجه به محدودیت منابع اعتباری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی از ظرفیت بخش خصوصی و خیران برای احداث و تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام استفاده می شود.

وی ادامه داد: هر یک از سرمایه گذاران که علاقه‌مند مشارکت در تکمیل طرح‌های ورزشی خراسان رضوی هستند این طرح‌ها به صورت مشارکتی به آنها واگذار می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: بر این اساس 24 طرح ورزشی که قابلیت واگذاری به بخش خصوصی دارند طی امسال در استان شناسایی شده و با تکمیل و بهره برداری از آنها حدد 800 میلیارد ریال سود نصیب بخش ورزش استان می شود.

فتاحی تصریح کرد : طرحهای نیمه تمام ورزشی در مناطق روستایی هم به صورت رایگان برای تکمیل در اختیار سرمایه‌گذار بخش خصوصی قرار می‌گیرند تا روستاییان بعد از تکمیل از مزایای آنها بهره‌مند شوند و اشتغال خوبی نصیب بخش خصوصی بهره‌بردار این اماکن می‌شود.

وی با اشاره به کمک 170 میلیارد ریالی خیران طی دو سال گذشته به ورزش استان خراسان رضوی اضافه کرد: امسال جلب کمک خیران با جدیت بیشتری پیگیری می شود.

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: گناباد از شهرستانهای مستعد و شاخص برای استفاده از ظرفیت خیران ورزش است و طرحهای خوبی با مشارکت آنها در دست اجراست.

وی افزود : مبلغ 3 میلیارد تومان تسهیلات جهت طرحهای زیربنایی ورزشی به گناباد اختصاص داده شده است و افتتاح خانه جوان شهرستان گناباد با توجه به حضور جوانان مستعد و علاقمند در راستای ایجاد انگیزه و نشاط اجتماعی و کاهش آسیبهای اجتماعی در اولویت افتتاح در سطح استان است .

فتاحی ادامه داد: رویکرد این اداره کل در توسعه ورزش روستاها در دو بخش تکمیل طرح‌ها و توسعه خانه‌های ورزش روستایی است و سال گذشته سه میلیارد و 400 میلیون ریال برای احداث خانه‌های ورزش در روستاهای محروم استان هزینه شد که با استقبال خوبی از سوی روستاییان همراه بود.

وی گفت: امسال توسعه خانه‌های ورزش روستایی هم در دستور کار اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی قرار دارد و 300 خانه ورزش در روستاهای استان ایجاد می‌شود.

با حضور مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی و جمعی از مسئولان شهرستان گناباد ، عملیات اجرایی چمن مصنوعی روستای بیلند با اعتبار چهار میلیارد و 500 میلیون ریال به بهره برداری رسید، همچنین عملیات اجرایی ساخت چمنهای مصنوعی و طبیعی روستاهای حاجی آباد، نوغاب و کاخک ، گیسور و گود باستانی و ورزش زورخانه ای شهر بیدخت گناباد ، پارک بانوان گناباد، هم آغاز شده که برای احداث این طرح‌ها در مجموع 20 میلیارد ریال اعتبار هزینه می شود.

از مجموع بیش از  هفت هزار ورزشکار گناباد حدود سه هزار نفر تحت پوشش بیمه قرار دارند و به صورت حرفه‌ای در رشته‌های مختلف ورزشی و در قالب 28 هیات فعال و ساماندهی شدند.

استان خراسان رضوی استفاده از ظرفیت اشتغال پوشش ورزش و جوانان خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر