کد خبر: 946523 A

برای کاهش شیوع کرونا انجام شد:

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز از اتخاذ تدابیر جدید پیشگیرانه برای کاهش مراجعات شهروندان به محاکم قضایی استان البرز در پیک دوم شیوع ویروس کرونا، خبر داد.

به گزارش ایلنا، جعفر داراب خانی  در نشستی که با هدف بررسی وضعیت بهداشتی واحدهای قضایی استان برگزار شد، ضمن اشاره به شیوع ویروس کرونا در چند هفته اخیر، اظهار کرد: با توجه به اینکه اخیراً قانون کاهش مجازات حبس تعزیری و بخشنامه اعطای مرخصی به زندانیان از سوی ریاست قوه قضائیه ابلاغ شده و در دادگستری های استان در حال اجراست، احتمالاً شاهد افزایش مراجعات به محاکم قضایی استان خواهیم بود.

وی افزود: با توجه به دستورات رئیس کل دادگستری استان البرز مبنی بر ضرورت اتخاذ تدابیر پیشگیرانه برای کاهش مراجعات شهروندان به محاکم قضایی استان و نظر به تأکیدات استاندار البرز در این خصوص، از رئیس کمیته فضاهای عمومی ستاد استانی مبارزه با کرونا دعوت شد تا ضمن بازدید از واحدهای قضایی استان در جریان رعایت پروتکل های بهداشتی توسط دادگستری قرار گیرد.

این مقام قضایی تصریح کرد: با اتخاذ تدابیر پیشگیرانه، علاوه بر اینکه از رفت‌وآمد‌های غیرضروری به دادگستری جلوگیری می شود، شعب نیز با فراغت بیشتری به انجام وظایف محوله می پردازند.

توزیع ماسک رایگان به مراجعان بی بضاعت و فروش ماسک به افرادی که قدرت خرید دارند براساس قیمت های مصوب در مبادی ورودی واحدهای قضایی استان، ضدعفونی فضاهای عمومی محاکم در پایان ساعات اداری، تبسنجی و سنجش اکسیژن خون مراجعان در مبادی ورودی دادگستری ها، غربالگری کارکنانِ در ارتباط با مراجعان، شناسایی افراد مبتلا و جداسازی آن ها از دیگران، از جمله مصوبات این نشست بود.

 

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه دادگستری کل البرز کروناویروس در البرز جعفر داراب خانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر