کد خبر: 946204 A

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان مطرح کرد:

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: خانه‌های هلال قزوین با هدف پاسخگویی سریع به حوادث تا رسیدن تیم‌های عملیاتی سازمان‌های امدادی تقویت می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، حسن آصفی در آئین انعقاد تفاهم نامه همکاری با مدیریت بحران و اداره کل امور روستایی و شوراهای استانداری در خصوص راه اندازی و تقویت خانه‌های هلال در مناطق روستایی، اظهار کرد: این تفاهم نامه سه جانبه با هدف جذب و سازماندهی جوانان، داوطلبان و امدادگران به منظور فعالیت‌های بشر دوستانه و امداد و نجات منعقد شد.

 مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان افزود: توانمندسازی در مدیریت بحران و عملیات امداد و نجات و توسعه فعالیت‌های بشر دوستانه و خدمات داوطلبانه در جوامع روستایی را یکی از رویکردهای این تفاهم نامه عنوان کرد و افزود: برای تحقق اهداف کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در خصوص ارتقای سطح آمادگی و ایمنی در جامعه و به منظور استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود و توان علمی ارگان‌ها، نهادها و سازمان‌های مردمی و داوطلب محور کشور این تفاهم نامه به امضا رسید.

 آصفی این تفاهم نامه را نقطه عطفی در پاسخگویی سریع و منسجم به حوادث و نجات جان افراد در معرض خطر در کوتاه ترین زمان دانست و ادامه داد: با تشکیل خانه‌های هلال، جذب و سازماندهی گروه‌های امداد و نجات روستایی در سطح استان با استفاده از ظرفیت دهیاری‌ها با همکاری جمعیت هلال احمر و دهیاران استان صورت می‌گیرد.

وی افزود: کمک به دولت در تأمین، حفظ و ارتقای سلامت جامعه با بهره گیری از توان تخصصی و عمومی جمعیت هلال احمر، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها و توسعه ظرفیت‌ها و تعاملات مشترک از دیگر اهداف این تفاهم نامه است.

این مسئول بیان کرد: با انعقاد این تفاهم نامه ارائه آموزش‌های همگانی به مردم، سازماندهی دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی به عنوان مدیران بحران روستاها، سازماندهی تیم‌های امداد و نجات روستایی و مدیریت و پاسخگویی سریع به حوادث با استفاده از ظرفیت تجهیزات و امکانات موجود تا رسیدن تیم‌های عملیاتی سازمان‌های امدادی ‌در خانه‌های هلال، صورت خواهد گرفت.

هم اینک در استان قزوین ۲۶ خانه هلال فعالیت دارند.

 

ارتقای سطح استفاده از ظرفیت امور روستایی جمعیت هلال احمر استان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر