کد خبر: 946030 A

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیشابور از انجام دو هزار ۵۵۵ مورد خدمت رسانی توسط اورژانس ۱۱۵ نیشابور در تیر ماه ٩٩ سال جاری خبر داد.

 به گزارش خبرنگار ایلنا از نیشابور مصطفی افشارنیک در تشریح این خبر گفت: تعداد تماس های این مرکز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ١٠ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: در مجموع تصادفات با ٧۶٩ مورد، کاهش سطح هوشیاری ١٨۶ مورد، قلبی ١۶٠ مورد، سقوط با ١١۵ مورد و تنفسی با ٩٧ مورد بیشترین تعداد ماموریت های مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیشابور در این ماه بوده است.

افشارنیک ادامه داد: تعداد هزار و ۴٩۴ بیمار و مصدوم به مراکز درمانی منتقل شده اند که ٩٩٧ مورد به مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی ۲۲ بهمن، ۴٢٢ مورد به مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی حکیم و ٧۵ مورد به سایر مراکز درمانی منتقل شده اند.

وی اعلام کرد: یک مورد اعزام اتوبوس آمبولانس و انتقال ١٠ مصدوم به بیمارستان و ۶ اعزام بالگرد اورژانس ۱۱۵ و انتقال ١٢ مصدوم و بیمار در تیر ماه سال‌جاری انجام شد. 

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی نیشابور یادآور شد: در تماس با اورژانس ١١۵ با حفظ خونسردی به سوالات کارشناسان مرکز ارتباطات اورژانس پاسخ داده و به راهنمایی های آن‌ها توجه کنید زیرا در اکثر مواقع با انجام اقدامات ساده درمانی می توانید جان بیمار و مصدوم خود را نجات دهید.

۲۲ بهمن اتوبوس خدمت رسانی فوریت های پزشکی مراکز درمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر