کد خبر: 945993 A

رئیس مرکز بهداشت کاشان خبر داد:

رئیس مرکز بهداشت کاشان گفت:رفع برخی از محدودیت ها اجتماعی در شهرستان باعث افزایش تعداد افراد مبتلا به کرونا در مراکز در مانی و وضعیت قرمز کاشان شد.

به گزارش ایلنا از اصفهان، دکترمسعود دهقانی با بیان اینکه رفع برخی از محدودیت های اجتماعی پس از کاهش فوتی ها و پایین آمدن آمار افراد بستری سبب ورود مجدد کاشان به وضعیت قرمز شد تاکیدکرد: توصیه همیشگی کادر درمانی وبهداشتی خودداری از حضور در تجمعات به ویژه در مکان های مسقف وبسته است.

وی اظهار داشت:تجربه قبلی در ارتباط حذف برخی از محدودیت های اجتماعی نظیر بازگشایی صنایع و اصناف و حضور مردم در تالارها، جشن ها،دید و بازدیدها، مسافرت های گروهی و مراسم های ترحیم و عزاداری سرعت شیوع بیماری کرونا را به شکل غیر قابل تصوری افزایش داد و کاشان دوباره در وضعیت قرمز قرار گرفت.

وی تصریح کرد:هرچند عمده مردم خود را ملزم به رعایت نکات بهداشتی، قرنطینه و خود مراقبتی می دانند؛ با این وجود درخواست همیشگی مسئولان درمان وبهداشت کاشان از شهروندان استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در اجتماعات است.

دهقانی یادآور شد: مردم نیازمند تفریح، کار و استراحت هستند. باید در س بخوانند ودر برنامه های اجتماعی شرکت کنند و باید بپذیرند که ممکن است کرونا سال های مددیدی در کنار آنها باشد.

مدیر مرکز بهداشت شهرستان کاشان با اشاره به اینکه تمامی امکانات مراکز درمانی و بهداشتی برای مقابله با ویروس کووید ۱۹ از همان روز های آغازین بسیج‌شده است‌ تاکید کرد: هیچ تردیدی وجود ندارد که در همه نقاط کشور آسیب های روحی و روانی بسیار زیادی بر کادر درمان وخانواده های آنها وارد شده است.

وی تصریح کرد:حتا ممکن است اگر به شرایط عادی نیز بازگردیم آثار این خستگی همراه آنها بماند، پس به دور از انصاف است که دستمزد وپاداش این عزیزان بی توجهی مردم و مسئولین به پروتکل های بهداشتی باشد.

دهقانی با بیان اینکه مردم می توانند با اندکی صبر و بردباری برای مدت زمان خاصی دوران سختی شیوع کرونا را پشت سر بگذارند عنوان کرد: هرچند همکاران من در دانشگاه علوم پزشکی کاشان برای روز های بسیار سخت تر هم آماده هستند، ولی وجدان، عقل و علم ‌می گوید برای در امان ماندن از ویروسی که هنوز هیچ واکسن و داروی پیشگیری و درمانی ندارد و روزانه پزشکان وپرستاران زیادی در مسیر حفاظت از جان مبتلایان فدا می شوند، بهترین و ارزان ترین روش پرهیز از حضور در تجمعات ورعایت پروتکل های بهداشت است. 

 

کاشان کرونا در کاشان مرکز بهداشت کاشان وضعیت قرمز در کاشان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر