کد خبر: 945978 A

سرپرست فرمانداری آستارا خبر داد:

سرپرست فرمانداری آستارا گفت: تشکیل صندوق پس‌انداز و تسهیلات خرد برای حمایت از هنرمندان صنایع دستی و توانمندی و بهبود اقتصاد خانواده‌های آنها ضروری است و دستگاه‌های مرتبط در این خصوص اقدام کنند.

به گزارش ایلنا از آستارا،رضا جمشیدی سه ساری در بازدید از خانواده های گلیم باف روستای عنبران این شهرستان اظهار کرد: اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با همکاری بخشداری مرکزی و دهیاری و شورای اسلامی عنبران برای تشکیل صندوق همکاری کنند و مشارکت گروهی، اختصاص تسهیلات ارزان قیمت و تقویت پس اندازهای خرد خانوارهای روستایی از هدف های آن است.

وی بیان کرد: عنبران آستارا به عنوان روستای گلیم ایران به وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری معرفی شده است و در صورت موافقت، زمینه توسعه و آبادانی همه جانبه روستا فراهم خواهد شد.

جمشیدی سه ساری ادامه داد: ۶۰۰ خانوار گلیم باف در روستای عنبران فعالیت می کنند و بیمه خانواده های هنرمندان صنایع دستی و طراحی و نصب مجسمه یک هنرمند صنایع دستی در ورودی روستا ضروری بنظر می رسد.

سرپرست فرمانداری آستارا گفت: هنرمندان صنایع دستی با خلاقیت برای معرفی فرهنگ بومی به نسل های آینده می کوشند و با در نظر گرفتن شعار سال، باید از تولید آثار فرهنگی فاخر حمایت کنیم.

وی ادامه داد: دولت با ارائه تسهیلات مشاغل خانگی و طرح های پشتیبان از هنرمندان صنایع دستی حمایت می کند و فعالان صنایع دستی با بازاریابی به رونق این حوزه کمک کنند.

جمشیدی سه ساری اظهار کرد: در سال گذشته ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات کم‌ بهره با بازپرداخت سه ساله به ۱۲ هنرمند گلیم‌ باف پرداخت و برای ۶۰ نفر شغل ایجاد شد.

 

اقتصاد ایران خانواده صنایع دستی پس انداز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر