کد خبر: 945843 A

رئیس پلیس راهور استان خواستار شد؛

رئیس پلیس راهور استان قزوین از شهروندان قزوینی خواست تا ضمن استفاده نکردن از خودروهای شخصی، از ترددهای غیرضروری در هسته مرکزی شهر خودداری کنند.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، سرهنگ مهرداد حسن‌پور گفت: با توجه به ترافیک سنگین ۲ روز گذشته در سطح شهر قزوین و با توجه به شرایط جوی همراه با وزش باد و خاک، افزایش میزان دمای هوا، قطعی برق و به دنبال آن خاموشی چراغ‌های راهنمایی باعث شد تا ما شاهد ترافیک سنگین در سطح شهر باشیم.

به گفته رئیس پلیس راهور استان، قطعی برق باعث خاموشی ۸۰ دستگاه چراغ راهنمایی در سطح شهر قزوین شده بود که خاموشی این میزان چراغ شب گذشته به ۴۰ دستگاه نیز کاهش یافته بود.

سرهنگ حسن پور تاکید کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم تمایل مردم به استفاده از وسایل نقلیه عمومی، باعث شده تا ما شاهد استفاده هرچه بیشتر شهروندان از خودروهای شخصی باشیم و همین مساله نیز ترافیک نیمه سنگین و برخی اوقات سنگینی را در سطح شهر، به خصوص در هسته مرکزی آن ایجاد کند.

این مسئول انتظامی خاطرنشان کرد: استفاده نکردن مردم از وسایل نقلیه عمومی در دوران کنونی حتی به دستگاه‌های دولتی و شرکت‌های تولیدی منطقه نیز کشیده شده تا جایی که امروزه شاهدیم کارکنان و کارگران برای حاضر شدن در محل کار خود تمایلی به استفاده کردن از سرویس‌ دستگاه‌های خود ندارند و بیشتر ترجیح می‌دهند تا از وسایل نقلیه شخصی استفاده کنند.

وی، یکی دیگر از علت‌های ایجاد ترافیک به خصوص در غرب و جنوب شهر قزوین را مسدود شدن کمربندی نسیم شمال دانست و گفت: با توجه به ترمیم و تسطیح این مسیر، کامیون‌ها و تریلرهای بین شهری مجبور به استفاده از خیابان اسدآبادی هستند که این مساله به ترافیک منطقه دامن زده است.

رئیس پلیس راهور استان قزوین یادآور شد: به شهروندان توصیه می‌شود با توجه به افزایش دمای هوا و پیشگیری از بیماری کرونا، از ترددهای غیرضروری در سطح شهر، به خصوص هسته مرکزی خودداری کرده و در مواقع لزوم نیز سعی داشته باشند تا از وسایل نقلیه شخصی برای تردد خود استفاده نکنند.

وی اضافه کرد:دستگاه‌های دولتی و کارخانجات نیز برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی سعی کنند با افزایش تعداد سرویس‌های خود، ضمن رعایت موازین بهداشت، رغبت استقاده کارکنان از این سرویس‌ها را بیشتر کنند.

استان قزوین برق پلیس راهور رئیس پلیس راهور ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر