کد خبر: 945812 A

رئیس انجمن انبوه سازان فارس خبرداد:

رئیس انجمن انبوه سازان فارس با اشاره به انعقاد تفاهمنامه همکاری دوجانبه انجمن صنفی انبوه‌سازان فارس با شرکت عمران و مسکن سازان فارس گفت: این تفاهمنامه با هدف بهسازی، عمران و آبادی بافت فرسوده، تاریخی و بافت های ناکارآمد شیراز منعقد شده است.

به گزارش ایلنا مهرداد خائف در مراسم انعقاد تفاهمنامه همکاری دوجانبه فی‌مابین انجمن صنفی انبوه سازان استان فارس و شرکت عمران و مسکن سازان فارس خاطرنشان کرد: برمبنای این قرارداد شرکت عمران و مسکن سازان فارس اعلام کرد که همکاری لازم را جهت ایجاد فضا و شرایط مناسب برای حضور انبوه سازان در بافت‌های فرسوده، بافت های ناکارآمد و حاشیه شهر به وجود بیاورد و همچنین از طرفی هم انجمن صنفی انبوه سازان و اعضای آن تلاش می کنند که در این راستا سرمایه‌گذاری کنند.

به گفته خائف هدف از این تفاهمنامه این است که بتوانیم در بخش مرکزی شهر و قسمت‌هایی که امکان بهسازی و نوسازی است شرایط فراهم شود تا در ابتدا مشکلاتی که در آینده ناشی از زلزله، کمبود مسکن و دیگر معضلات اجتماعی ممکن است به وجود بیاید را کاهش دهیم و همچنین در حاشیه شهرها تلاش شود که شهرها از حد و حدودی فراتر نرود و جلوی افزایش بی‌رویه حد و مرز شهرها گرفته شود.

رئیس انجمن صنفی انبوه سازان فارس با بیان اینکه در بُعد دیگر بهسازی بافت تاریخی، فرسوده و ناکارآمد شهری مدنظر است؛ خاطر نشان کرد: در این خصوص تلاش می شود تا ضمن بازسازی بخش تاریخی و فرسوده هویت اصلی و به نوعی تاریخ شیراز را حفظ کنیم.

خائف یادآور شد: انجمن صنفی انبوه سازان فارس این آمادگی را دارد که با توان تخصصی و فنی در زمینه بهسازی و بازسازی هویت تاریخی و فرهنگی شهر ورود کند.

وی ابراز امیدواری کرد که این تفاهمنامه نقطه آغازی برای ایجاد تغییرات مثبت و بهسازی بافت تاریخی و فرسوده شیراز باشد.

استان فارس زلزله سرمایه مسکن ب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر