کد خبر: 945775 A

به همت صدا و سیمای مرکز زنجان انجام شد؛

به منظور ارج نهادن به صنایع دستی و فرهنگ غنی بومی و محلی، در کنار تشویق هنرمندان و توسعه اشتغال سریال تلویزیونی طنز با عنوان «خانه آقاجان» به همت صدا و سیمای مرکز زنجان در دست تولید است.

به گزارش ایلنا از زنجان، سریال داستانی خانه آقاجان، روایتگر خانواده ای است که پدرشان از دیر باز در حوزه صنایع دستی فعال است و دختران وی که همگی ازدواج کرده اند در کنار همسرانشان تحت سرپرستی پدر، درصدد توسعه صنعت دستی ملیله سازی، افزایش مقدار و کیفیت تولید، صادرات و اشتغال زایی هستند.

پسر این خانواده که در مسیر تحقق آرزوهای دور و درازش جلای وطن کرده و در خارج از کشور بسر می برد تحت تاثیر جامعه مادی گرای غرب است و به همه چیز از بعد مادیات می نگرد، رابطه خوبی با دامادها ندارد و به تصمیم جدید خانواده مشکوک است و این اختلافات و تفاوتها ماجراهای تلخ و شیرینی را رقم زده و مجموعه ای تماشایی را میهمان خانه های مخاطبان خواهد کرد .

در این سریال سعی شده با بهره‌گیری از مولفه‌های بومی و محلی علاوه بر پرداخت به فرهنگ و سنت‌های بومی استان لحظات شاد مفرحی برای بینندگان فراهم شود.

تهیه کننده این سریال حاتم معصومی باکارگردانی علی حسن‌زاده و بازی هنرمندانی چون آتش تقی‌پور، فاطمه شکری، شهرام عبدلی، علی اسدی و ... است که در 30 قسمت 35 دقیقه ای از شبکه اشراق و شبکه سراسری شما پخش خواهد شد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان در حاشیه بازدید از پشت صحنه این سریال یگی از رسالت های رسانه استانی را تبلیغ فرهنگ غنی محلی و حمایت از صنایع بومی در قالب تولید برنامه های نمایشی خواند و گفت: استفاده از لوکیشن هایی که به نوعی تبلیغ کننده میراث فرهنگی، مشوق گردشگری و عامل اشتغال در این حوزه است، اولویت این فیلم داستانی است.

به گفته محسن لطیفی، توجه به موضوعاتی مانند تکریم بزرگان خانواده، جهش تولید، اهمیت صنایع دستی مانند صنعت ظریف ملیله در اقتصاد استان از دیگر شاخصه های این اثر تلویزیونی است.

صدا و سیمای مرکز زنجان/شبکه اشراق /خانه آقا جان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر