کد خبر: 945656 A

استاندار قزوین:

استاندار قزوین گفت: متولی آموزش های مهارتی قبل از ورود به بازار کار سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای استان قزوین است.

به گزارش خبرنگار ایلنا  از قزوین و به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قزوین، هدایت الله جمالی پور در جلسه شورای آموزش و پرورش استان قزوین اظهار کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای برای ایجاد مهارت آموزی تشکیل شده است .

استاندار قزوین با انتقاد از دخالت در وظایف دستگاه‌ها افزود: متولی آموزش مهارتی قبل از ورود به بازار کار سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای است، بنابراین نباید کارهای موازی ایجاد کنیم و این آموزش را گاهی به دانشگاه علمی کاربردی و یا نهاد دیگر دهیم زیرا این پراکندگی هزینه‌ها را هدر می‌دهد و مانع توسعه است.

جمالی پور اضافه کرد: اجازه دهیم هر دستگاهی کار خود را انجام دهد و در سیستم آموزشی خود به گونه‌ای حرکت کنیم تا تداخلی در وظایف ایجاد نشود و در این راستا بپذیریم که مهارت آموزی و ارتباط با صنعت و دستگاه‌های اجرایی و آموزش با سازمان فنی و حرفه‌ای است لذا لازم نیست شاخ و برگ اضافی دهیم و نگذاریم فرآیند ناقص شده و اخلالی در توسعه ایجاد شود.

محسن مددی مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قزوین در این جلسه ضمن تشکر از استاندار مبنی بر موافقت حضور اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در شورای آموزش و پرورش ، ظرفیت ها و پتانسیل های لازم برای توسعه آموزش های کارو دانش  را بیان نمود و اظهار کرد: برای تحقق اهداف آموزش و پرورش در حوزه کار و دانش بر اساس مصوبات همکاری خواهد کرد.

جلسه شورای آموزش و پرورش استان قزوین با حضور هدایت الله جمالی پور استاندار، لطف اله سیاهکلی و فاطمه محمد بیگی نمایندگان قزوین در مجلس شورای اسلامی، اصغری مدیرکل آموزش و پرورش و محسن مددی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای و مدیران نهادهای فرهنگی و عضو در سالن استانداری قزوین برگزار شد.

 

 

استان قزوین بازار کار روابط عمومی فنی و حرفه ای آموزش مهارتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر