کد خبر: 945623 A

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد:

کارشناس سازمان هواشناسی آخرین وضعیت جوی و آب و هوایی کشور را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا، فریبا گودرزی گفت: در دو روز آینده در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در مناطقی از سواحل دریای خزر، جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان، غرب و جنوب فارس، غرب و ارتفاعات زاگرس مرکزی واقع در کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شرق لرستان، شرق خوزستان رگبار باران همراه با وزش شدید باد موقتی و رعد و برق را خواهیم داشت.

وی ادامه داد: در دو روز آینده در دامنه‌ها و ارتفاعات جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، تهران، سمنان، البرز و تهران بارش‌های خفیف پراکنده‌ای را انتظار داریم که با افزایش ابر همراه است.

این کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: فردا سه شنبه در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی با بارش باران همراه خواهد بود.

گودرزی تصریح کرد: در جنوب و جنوب غرب دمای هوا از امروز تا آخر هفته گرمتر شده و در نوار شمالی کشور از اواخر روز چهارشنبه تا آخر هفته با خنک‌تر شدن نسبی دمای هوا روبه‌رو خواهیم بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: در چند روز آینده برخی نقاط خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان و زابل با وزش شدید باد روبه‌رو خواهند شد و در روز چهارشنبه و پنج شنبه احتمال وقوع طوفان گرد و خاک در منطقه زابل وجود خواهد داشت.

گودرزی خاطرنشان کرد: تهران امشب و فرداشب در ارتفاعات شرقی خود در نواحی آبعلی و فیروزکوه با بارش‌های پراکنده روبه‌روست و بیشینه دمای هوای تهران امروز به ۳۸ درجه سانتگیراد می‌رسد.

این کارشناس سازمان هواشناسی در پایان تاکید کرد هوای تهران در آخر هفته با کاهش نسبی دما مواجه شده و خنک‌تر خواهد شد.

آذربایجان غربی پایتخت خراسان جنوبی سازمان هواشناسی کاهش دما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر