کد خبر: 945577 A

مدیر جهاد کشاورزی کرج:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج از آزادسازی 35 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد و گفت: این عملیات شامل تخریب بیش از 34 مورد تغییر کاربری غیر مجاز بوده است.

به گزارش ایلنا، اسماعیل صارمی با اشاره به تخریب بیش از 34  مورد تغییر کاربری غیر مجاز از آزادسازی 35 هکتار اراضی کشاورزی این شهرستان در روز یکشنبه 5 مرداد 99 خبر داد و اظهار داشت: هرگونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی برای ساخت ساز و بدون اخذ مجوزهای قانونی ممنوع بوده و مطابق قانون با تخریب اراضی زراعی و باغی برخورد خواهد شد و برای واحدهای تولیدی نیز تغییرکاربری با در نظر گرفتن نوع زمین، خاک و آب منطقه و سایر شرایط ضروری، بر اساس مقررات در این نهاد بررسی و تصمیم گیری خواهد شد. 

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج گفت: این روند در طول سال با جدیت ادامه دارد که گامی برای حفظ قدرت تولید و نیز پیشگیری از به دام افتادن مردم در چنگال زمین خواران سودجو است.

وی با بیان این که اراضی کشاورزی بستر تولید  غذای شهروندان هستند، افزود: باغات کرج علاوه بر تامین میوه، شش های تنفسی شهرستان هستند که باید در حفظ آنها با قاطعیت کوشا باشیم.

صارمی در ادامه با اشاره به اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی در مهرشهر گفت: بر اساس پیگیری‌های مستمر این مدیریت از طریق سامانه ۱۳۱ و با حکم مرجع قضائی در مهرشهر، کیانمهر، خیابان بیست متری شهرستانی و نیز خیابان چمن یک این منطقه، بالغ بر 34 مورد تغییر کاربری غیرمجاز از قبیل دیوار کشی، بنا، فونداسیون، استخر، آلاچیق و محوطه سازی تخریب و حدود 35 هکتار از اراضی کشاورزی آزادسازی شد.

وی در بخش دیگر با تاکید بر اینکه حفاظت از اراضی کشاورزی وظیفه همگانی است، از شهروندان کرجی درخواست کرد ضمن درک اهمیت موضوع تولید غذا، نسبت به عملکرد سودجویان هشیار بوده و از طریق سامانه ۱۳۱ جهاد کشاورزی، این مدیریت را در حفظ و حراست از باغات و اراضی زراعی همراهی کنند.

 

ساخت و ساز غیر مجاز تخریب ساخت و ساز غیرمجاز مدیر جهاد کشاورزی کرج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر