کد خبر: 945475 A

قادری مطرح کرد :

مدیرکل اداره‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه گفت: امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا مراسم سالروز ثبت جهانی بیستون به صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، امید قادری مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه بیان کرد: همزمان با عید قربان جشنواره‌ای به صورت مجازی به منظور گرامیداشت سالروز ثبت جهانی بیستون برگزار می‌شود.

مدیرکل اداره‌ میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه گفت: در نظر داریم علاوه بر معرفی سایت جهانی بیستون، از ظرفیت کارشناسان و بیستون‌پژوهان برای معرفی بیشتر این اثر استفاده کنیم.

قادری با اشاره به ارزش معنوی کتیبه جهانی بیستون برای معرفی تمدن بزرگ ایران گفت: کتیبه جهانی بیستون یکی از نماد‌ها و ظرفیت‌های مهم گردشگری استان است و بدون تردید با توجه به جایگاه جهانی این اثر، برگزاری رویدا‌د‌های بزرگ و اثر‌گذار در این محوطه جزو اولویت‌های کاری این اداره‌کل در جهت شناساندن و معرفی هرچه بیشتر استان است.

قادری تصریح کرد: از هنرمندان سطح اول استان برای اجرای برنامه زنده در این مراسم دعوت کرده‌ایم و در نظر داریم برنامه‌های متنوعی در این روز به اجرا در بیاوریم.

کتیبه و نقش برجسته داریوش در ۲۲ تیرماه ۱۳۸۵ در سی‌امین اجلاس جهانی یونسکو به شماره ۱۲۲۲ در فهرست میراث جهانی به ثبت رسید.

مجازی استان کرمانشاه ثبت جهانی بیستون مراث فرهنگی وگردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر