کد خبر: 945421 A

عضو شورای شهر کرج:

رئیس کمیسیون عمران، ترافیک و حمل و نقل شورای شهر کرج گفت: ایجاد کمربند سبز راهکاری برای صیانت از حریم شهر در برابر ساخت و سازغیرمجاز است و به عنوان ریه تنفسی شهر می‌تواند با آلودگی هوا مقابله کند.

به گزارش ایلنا، مهدی‌ حاجی‌قاسمی با بیان اینکه نرخ رشد جمعیت و مهاجرپذیری در شهرستان های البرز به ویژه کرج فراتر از حد تصور بوده است، افزود: افرادی که از سایر شهرهای کشور با هدف ایجاد شرایط بهتر اقتصادی و دستیابی به شغل مناسب روانه تهران می شوند، به جهت ارزانی هزینه های زندگی و اجاره مسکن، کرج را برای سکونت انتخاب می کنند که این امر به گسترش مناطق حاشیه ای و ساخت و ساز غیرمجاز دامن زده است.

دبیر اول و عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر کرج ادامه داد: خدمت رسانی به شهروندان در حریم و مناطق حاشیه ای ضوابط خاصی دارد لذا منجر به تولید بافت فرسوده و مشکلات اجتماعی و انباشته شدن چالش های شهری می شود؛ در همین ارتباط ایجاد کمربند سبز راهکاری مناسب برای مواظبت از حریم شهر در برابر ساخت و ساز غیرمجاز است که در همین خصوص شهرداری مکلف به اجرای پروژه هایی شده است.

حاجی قاسمی در پایان با تاکید بر ضرورت افزایش سرانه فضای سبز در مناطق کم برخوردار کرج اضافه کرد: این اقدام در کنار اینکه روشی بازدارنده برای گسترش مناطق حاشیه‌ای است، به افزایش سرانه فضای سبز در مناطق کم برخوردار هم کمک می‌کند. در همین ارتباط روز گذشته #پارک_شهید_هاشمی با مساحت 10 هزار مترمربع و به ارزش 200 میلیارد ریال در منطقه اخترآباد و در راستای شنبه های جهادی به بهره برداری رسید.

شورای شهر کرج مهدی حاجی قاسمی کمربند سبز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر