کد خبر: 945251 A

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس:

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: استقبال سرمایه‌گذاران به حدی بوده است که با کمبود واگذاری زمین در شهرک‌های صنعتی مواجهه هستیم.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط‌عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، احد فتوحی در جلسه بررسی مشکلات شهرک های صنعتی شهرستان های لارستان، خنج، گراش و اوز با بیان اینکه 7 شهرک صنعتی در شهرستان های لار، گراش، اوز و خنج  با مساحت افزون بر 343 هکتار وجود دارد گفت: تاکنون در این شهرک‌ها و نواحی صنعتی 243 قرارداد سرمایه گذاری با متقاضیان منعقد که از این تعداد 141واحد تولیدی، صنعتی، صنفی و خدماتی با اشتغالی افزون بر 1150نفر در مرحله تولید است.

وی با اشاره به اینکه  توسعه و گسترش شهرک‌های صنعتی در این مناطق  از مهمترین برنامه های این شرکت محسوب می شود، گفت: ایجاد شهرک صنعتی جدید بزرگ لار، توسعه شهرک صنعتی گراش، ایجاد شهرک صنعتی جدید در گراش، تکمیل زیرساخت ها در ناحیه صنعتی بیرم و شهرک صنعتی خنج ، ایجاد نواحی صنعتی جدید در مناطق فداغ و ارد و ارتقای رده زیست محیطی شهرک صنعتی اوز و ایجاد ناحیه دوم در این شهرستان جزء برنامه های مهم شرکت شهرک‌های صنعتی است که برخی اقدامات نیز انجام شده است.

وی با اشاره  به موقعیت جغرافیایی لار ،وسعت منطقه، وجود سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی  لارستانی  مقیم  کشورهای حوزه خلیج فارس و نیز نزدیکی شهرستان  با کشورهای حاشیه حوزه خلیج فارس بر  راه‌اندازی شهرک صنعتی بزرگ لارستان تاکید کرد و گفت:در این زمینه پیشنهاداتی به فرمانداری ویژه لار ارائه شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس بر لزوم برنامه‌ریزی مسئولان شهرستان برای ترسیم آمایش صنعت لارستان مبتنی بر مزیت های منطقه ای گفت: در این زمینه نیاز است با راه اندازی شهرک ویژه صنعتی در فضایی حداقل با ۱۰۰۰ هکتار برنامه ریزی مناسبی برای استقرار صنایع  و جذب سرمایه گذاران فراهم شود تا بسترهای لازم برای توسعه صنعتی و ایجاد اشتغال پایدار ایجاد شود.

فتوحی در ادامه از آمادگی این شرکت برای راه اندازی نواحی جدید صنعتی در مناطق فاقد شهرک یا ناحیه صنعتی نظیر جویم و بنارویه خبر داد و گفت :در این زمینه نیزبه  مسئولان  شهرستان اعلام کرده ایم چنانچه زمین مناسب دارای حداقل آب مورد نیاز بخش صنعت  معرفی کنند آماده راه‌اندازی نواحی صنعتی برای ایجاد اشتغال و جذب سرمایه گذاری هستیم .

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در پایان گفت: امیدواریم که در سال جهش تولید با کمک سرمایه‌گذاران، مسئولان و دولت اتفاق‌های خوبی در منطقه صورت گیرد.

ایجاد اشتغال زمین سرمایه گذاران کشورهای حوزه خلیج فارس مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر