کد خبر: 945038 A

مدیرگروه بهداشت حرفه ای معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی نیشابور، از برخورد قانونی و تعطیلی پنج مرکز ارائه خدمات و فروشگاه در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از نیشابور، علی جهان پاک در خصوص این خبر گفت: رعایت دستورالعمل های بهداشتی نقش مهمی در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا خواهد داشت لذا کارشناسان بهداشت حرفه ای معاونت بهداشت حداکثر تلاش خود را برای بازدید و نظارت مستمر از فروشگاه‌ها و صنوف فنی، خدماتی و ... به کار بسته اند و در هر بازدید ضمن آموزش و اخطار کتبی، با افرادی که نسبت به رعایت دستورالعمل ها بی توجه بوده اند برخورد می شود.

وی افزود: یک جایگاه سی ان جی، یک فروشگاه لوازم خانگی، یک دفتر بیمه، یک کارگاه ریخته گری و یک مرکز تعویض پلاک در هفته پایانی تیرماه پلمب شد. 

وی اظهار داشت: طی مدت چهار روز بیش از ٢١٠ مورد بازدید از صنوف مختلف همچنین بیش از سیصد نفر به صورت چهره به چهره یا گروهی در محل آموزش داده شد.

جهان پاک با اشاره به همکاری های خوب سازمان های نظارتی با دانشکده علوم پزشکی تصریح کرد: در این مدت همچنین تعداد ١٧ اداره نیز مورد بازدید قرار گرفته اند که ٩ مورد به صورت مشترک با سایر سازمان های نظارتی و ٨ مورد به صورت مجزا توسط کارشناسان دانشکده بازدید شدند.

وی صدور ١٩ مورد اخطاریه را از سایر اقدامات انجام شده برشمرد و خاطر نشان کرد: طبق بازدیدهای صورت گرفته از صنوف مختلف، حدود ۶۴ درصد یعنی ١۴۵ مورد پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند که متأسفانه آمار قابل قبولی نیست و غلبه به این بیماری مشارکت حداکثری اقشار مختلف در رعایت دستورالعمل های بهداشتی را بیش از پیش می طلبد.

مدیرگروه بهداشت حرفه ای در پایان با اشاره به اهمیت همکاری مردم در انعکاس تخلفات بهداشتی، از همشهریان  درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در شبانه روز با تلفن ١٩٠ تماس گیرند.

تعویض پلاک جهان علوم پزشکی ویروس ریخته گری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر