کد خبر: 945022 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین از راه اندازی اولین هنرستان‌های زیبا در قزوین خبر داد و گفت: این هنرستان در دو رشته موسیقی و نقاشی از اول مهرماه سال‌جاری فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، محمد حسین اسماعیلی روز شنبه در شورای آموزش و پرورش استان قزوین که با حضور استاندار و جمعی از مسئولان برگزار شد، افزود: قزوین با ظرفیت و پتانسیل بالای فرهنگی و هنری و سابقه درخشان تاریخی، در بحث آموزش‌های هنری آن چنان که باید و شاید ورود پیدا نکرده است.

وی اظهار داشت: هم اکنون ۴۲ هنرستان هنرهای زیبا در کشور با ۶ هزار هنرجو وجود دارد که بسیاری از هنرمندان بنام از این هنرستان‌ها برخاسته اند.

 این مسئول افزود: متاسفانه قزوین با ۲ هزار هنرمند، ۱۰ انجمن فرهنگی و ۱۵۰ موسسه و بیش از چهار هزار هنرجوی هنر در عرصه‌های مختلف فاقد هنرستان هنرهای زیباست.

اسماعیلی اضافه کرد: طی تفاهم نامه با اداره کل آموزش و پرورش استان مقرر شد که امسال اولین هنرستان هنرهای زیبا در شهر قزوین دایر شود و این هنرستان با مشارکت دو نهاد آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فعالیت را شروع خواهد کرد.

وی با اشاره به ظرفیت ۶۴ نفری این هنرستان، تصریح کرد: در این هنرستان از دبیران و مدرسان متخصص و مجرب استفاده خواهد شد و مدرسان دروس عمومی توسط اداره کل آموزش و پرورش و مدرسان دروس تخصصی توسط فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تامین خواهد شد.

این مسئول تاکید کرد: دانش آموزانی که پایه نهم را به پایان رسانده اند و در سال تحصیلی جدید در پایه دهم تحصیل می‌کنند، می‌توانند براساس فرم هدایت تحصیلی، جهت ثبت نام به این هنرستان مراجعه کنند.

 

استان قزوین فرهنگ و ارشاد فرهنگ و ارشاد اسلامی مدرسه موسیقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر