کد خبر: 944883 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز مطرح کرد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: طبق برخی آمارها 83 تا 86 درصد افرادی که بر اثر بیماری کرونا جان خود را از دست می دهند، دارای بیماری های زمینه‌ای هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدحسین صومی در بازدید از بیمارستان آیت الله طالقانی تبریز، گفت: تداوم و تقویت خدمات عادی مراکز درمانی و بیمارستانی منجر به کاهش تلفات ناشی از ویروس کرونا می شود.

وی با بیان اینکه امروز بهترین زمان برای انجام تعهد جامعه پزشکی در قبال مردم است، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی تبریز در شرایط کرونایی جزو دانشگاه هایی است که کمترین کاهش در انجام فعالیت های عادی را دارد.

صومی با قدردانی از کارکنان زحمت کش مراکز درمانی، پزشکان و پرستاران که با جان خود به مصاف کرونا رفته اند، اضافه کرد: جامعه ما در حال حاضر نیازمند انسان هایی است که دانا، توانا، باانگیزه و کم توقع باشند که این ویژگی ها در میان پرسنل درمانی موج می زند.

وی با اشاره به اینکه از زمان آغاز کرونا تا به امروز فقط یک مورد فوت مادر باردار در آذربایجان شرقی به ثبت رسیده است، گفت: در تلاش هستیم با توسعه فضای اورژانس و تهیه دستگاه سی تی اسکن برای مرکز درمانی آیت الله طالقانی، این مرکز را به عنوان بیمارستان جنرال و در صورت وخامت اوضاع از لحاظ شیوع کرونا به عنوان سومین مرکز پذیرش بیماران کرونایی معرفی کنیم.

صومی ادامه داد: در حال حاضر کارکنان علوم پزشکی چه بخواهند و چه نخواهند روزی که در این دانشگاه با هر سمتی شروع به کار کردند، مسئولیت ارائه خدمات حوزه درمان را تحت هر شرایطی پذیرفته اند و اکنون زمان ایثار است و تداوم در ایثار بسیار ارزشمندتر است.

آذربایجان شرقی دانشگاه علوم پزشکی فوت مرگ ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر