کد خبر: 944880 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مطرح کرد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: مراکز درمانی استان اصفهان ، کماکان با افزایش تعداد موارد بستری مبتلایان به کرونا مواجه هستند.

به گزارش ایلنا، طاهره چنگیز رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه هم اکنون ۸۶۰ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان (به جز کاشان و آران بیدگل) بستری هستند، گفت: شیب صعودی مبتلایان به این بیماری ملایم است، اما باید مواظب باشیم شیب تند نشود.

چنگیز افزود: شاهد افزایش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بین مردم بویژه در صاحبان اصناف در استان اصفهان هستیم و امیدواریم این رعایت‌ها حفظ و بیشتر شود.

وی با ابراز نگرانی از تجمع مردم در بوستان‌ها و تفرجگاه‌ها به خصوص در شهر‌های بزرگ از مردم خواست حضور خود را در این اماکن را کم و در صورت حضور با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بویژه زدن ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، در زمان کوتاهی در بوستان‌ها و تفرجگاه‌ها توقف کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در پایان در خصوص انتخاب ماسک مناسب گفت: موارد استفاده ماسک پارچه ای برای عموم مردم در فضا‌های غیر آلوده (جایی که بیمار نیست)، ماسک پزشکی سه لایه برای جا‌هایی که احتمال آلودگی به کرونا وجود دارد (بیمارستان‌ها و درمانگاه ها) و ماسک N۹۵ هم برای استفاده کارکنان در بخش مراقبت‌های ویژه ضروری است.

استان اصفهان اصفهان دانشگاه علوم پزشکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مراکز درمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر