کد خبر: 944684 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین گفت: بیش از سه هزار نسخه کتاب توسط سازمان اسناد و کتابخانه ملی کشور به کتابخانه‌های عمومی استان قزوین اهدا شد.

فاطمه محمد بیگی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد: 3 هزار و 285 نسخه کتاب و 150 عنوان اقلام غیر کتاب اعم از پوستر از سوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی کشور به کتابخانه‌های عمومی استان قزوین اهدا شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان افزود: ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و تقویت مجموعه‌سازی کتابخانه‌های عمومی، ایجاد حس همبستگی در میان مردم و ایجاد تعلق در تامین منابع کتابخانه‌ها، ترویج فرهنگ اهدای کتاب و کتابخوانی و اشاعه سنت حسنه اهدای کتاب، فرهنگ‌سازی به منظور اهدای کتاب‌های مفید و بلااستفاده موجود در منازل و ادارات،‌ از عمده ترین اهداف راه اندازی پویش«اهدای کتاب، اهدای دانایی» محسوب می شود. از این رو، جذب کتب اهدایی به کتابخانه های عمومی از سوی ادارات و نهادها قابل تقدیر است.

محمدبیگی بیان‌کرد: یکی از اهداف اداره کل کتابخانه‌های عمومی قزوین در تأمین منابع مورد نیاز کتابخانه‌های استان، علاوه بر سهمیه تخصیصی نهاد، استفاده از ظرفیت ناشران، سازمان ها و خیرین در اهداء مستمر منابع است.

وی ضمن تشکر از پیگیری مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان قزوین، در جهت جذب کتب اهدایی از مجموعه کتابخانه ملی که در دو نوبت انجام شد، گفت: این اقدام برای نخستین بار در استان محقق شده است.

 این مسئول همچنین خواستار مساعدت بیشتر سازمان اسناد و کتابخانه ملی به استان شد .

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان عنوان کرد: این کتاب‌ها از تازه‌های نشر بوده و در رده های سنی کودک و نوجوان و کمک درسی و ادبیات، تاریخ، فلسفه و عرفان، بهداشت و ورزش، دفاع‌مقدس، دین، مهارت‌های خانه‌داری و علوم هستند که بعد از بررسی و تفکیک، بین کتابخانه‌های عمومی تازه تاسیس، روستایی، محروم و کتابخانه های که با کمبود منابع مواجه اند، توزیع خواهند شد.

دین کتابخانه های عمومی کتابخانه های عمومی استان کتابخانه سازمان اسناد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر