کد خبر: 944304 A

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خبر داد:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گفت: در سال جاری میزان ۱۷۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار در بحث مکانیزاسیون با نرخ ۱۵ درصد به استان ابلاغ شده که نسبت به سال گذشته افزایش بسیار چشمگیری داشته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خلیل آباد، محمد رضا اورانی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان که با حضور معین های اقتصادی خلیل آباد در محل فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: موردی که اکنون در حوزه کشاورزی سایه افکنده بحث یارانه است که اگر این مهم کنار گذاشته شود محصول کشاورزان به نرخ واقعی خرید و فروش می شود و برای کشاورز سود بهتری نیز دارد ولی وقتی محصولات آنها یارانه دار می شود کشور هم نمی تواند با آن رقابت کند.

وی با بیان اینکه  پرداخت یارانه به کشاورزان باید متوقف شود، افزود: رئیس سازمان جهاد کشاورزی با بیان اینکه ارز 4200 تومانی از حبوبات برداشته شد گفت: پیش بینی می شود با توجه به اینکه ارز 4200 تومان امسال از حبوبات برداشته شده است در سال زراعی 99 و 1400 حبوبات جایگاه خودش را پیدا میکند.

اورانی با اشاره به اینکه وقتی به محصول پنبه ارز اختصاص یافت واردات برای کشاورزان توجیه نداشت بیان کرد: با توجه به تغییری که در سیاست های دولت جهت  تکیه به منابع و پتانسیل های داخل در حال انجام است آینده کشاورزان در استان و کشور بسیار خوب خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با بیان اینکه میزان تولیدات کشاورزی در کشور 125 میلیون تن است که سهم خراسان رضوی از این مقدار 8 میلیون تن است، گفت: در این 40 سال کارهای خوبی در حوزه کشاورزی شده است ولی هنوز با مطلوب فاصله داریم.

فرماندار خلیل آباد نیز در این جلسه گفت: شهرستان خلیل آباد با توجه وجود پتانسیل های خوب کشاورزی نیازمند توجه بیشتر مسئولان استانی است.

ابراهیم قاسم پور با بیان اینکه طی دو سال گذشته استارت خوبی در حوزه کشاورزی در شهرستان زده شده که نیازمند توجه بیشتری است، افزود: از رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خواستار تفویض اختیارات بیشتر به مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد هستیم  که با انجام این کار می توانیم قدم های خوبی در کشاورزی شهرستان برداریم.

وی اجرای طرح سایبان را در باغات انار شهرستان مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: طرح سایبان پس از انجام کار کارشناسی توسط جهاد کشاورزی از طریق معین اقتصادی روستای نقاب انجام خواهد شد.

فرماندار خلیل آباد گفت: نگاه ما در شهرستان خلیل آباد حذف دلالان و واسطه گران بازار کشمش است.

انتهای پیام/
جهاد کشاورزی خراسان رضوی رقابت سازمان جهاد کشاورزی استان کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر