کد خبر: 944194 A

رئیس اداره کار قوچان خبر داد:

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی قوچان گفت: از محل حوزه عشایری با اجرای ۱۶۸ طرح به مبلغ ۱۱ میلیارد و ۲۹۴ میلیون تومان برای اشتغال‌زایی ۴۷۳ نفر موفق به کسب رتبه یک در سطح کشور شده‌ایم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قوچان، حسین ولایتی با حضور در  جلسه شورای اداری این شهرستان ضمن اشاره به این نکته که از ۱۷۴ هزار و ۴۹۵ نفر جمعیت شهرستان، ۵۶ هزار و ۲۴۱ نفر جمعیت فعال و تعداد ۴۶ هزار و ۵۵۳ نفر جمعیت شاغل هستند، بیان کرد: ۵۰ درصد جمعیت شاغل شهرستان درحوزه کشاورزی، ۳۵ درصد در حوزه خدمات و ۱۵ درصد در حوزه صنعت مشغول فعالیت هستند. 

وی با تاکید بر نرخ بیکاری ۱۷.۲ درصدی شهرستان بر اساس سرشماری سال ۹۵، اذعان داشت: با توجه به اجرای برنامه‌های متنوع و مختلف اشتغالزایی در چند ماه اخیر شاهد کاهش تقریبی پنج درصدی در این آمار و افزایش نرخ مشارکت اقتصادی تا ۴۰.۶ درصدی بودیم. 

ولایتی از تعداد واحدهای تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی در شهرستان را  که ۳ هزار و ۳۰۰  کارگاه و ۱۸ هزار و ۱۴۰ کارگر بیمه‌شده می باشد خبر داد و گفت: تعهد اشتغال شهرستان در سال گذشته ۲ هزار و ۳۷۵ نفر بود که با اشتغال ۲ هزار و ۴۹۴ نفر توسط دستگاه‌های اجرایی ۱۰۵ درصد تعهدات تحقق یافت. 

وی همچنین  با اشاره به اینکه ۱۰ طرح پشتیبان مشاغل خانگی در سال گذشته با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات برای ۱۴۱ نفر اشتغال‌زایی کرده است، گفت: در طرح روستایی عشایری نیز تعهد شهرستان ۱۶ میلیارد و ۷۹۹ میلیون تومان بوده که تعداد یک هزار و ۲۹۸ طرح به مبلغ ۹۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان توسط ۴ بانک عامل معرفی و از این تعداد ۵۲۰ طرح به مبلغ ۳۰ میلیارد و ۷۶۶ میلیون تومان با اشتغال‌زایی یک هزار و ۱۰۰ نفر انجام شد. 

وی با اشاره به اینکه این شهرستان قوچان با بازدید از ۹۸.۵ درصد از طرح‌های اجرا شده روستایی و عشایری توسط هسته نظارت شهرستان پس از زاوه رتبه دوم استان را از آن خود کرده، افزود: در سال گذشته دستگاه‌های اجرایی این شهرستان با یک هزار و ۱۹۱ طرح با اعتبار ۶۸ میلیارد و ۹۵۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برای ۲ هزار و ۷۵ نفر اشتغال‌زایی کردند. 

این مقام مسئول با اشاره به این مطلب که حدود ۶۰۰ نفر کارگران بیمه‌شده که از ۱۰ اسفند ۹۸ تا ۳۱ اردیبهشت ۹۹ بیکار شده بودند در سامانه بیمه بیکاری ثبت‌نام کرده‌اند، خاطرنشان کرد: تسهیلات برای واحدهای آسیب‌دیده از ویروس کرونا در قالب ۱۵ رسته شغلی اصلی و ۷۶۶ زیر رسته که توسط ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا ابلاغ‌شده که در این شهرستان یک هزار و ۷۵۳ واحد با اشتغال ۳ هزار و ۴۲۳ نفر با مبلغ تسهیلات درخواستی ۳۶ میلیارد و ۵۴۸ میلیون تومان شناسایی شدند که در خصوص تکمیل ثبت‌نام آن‌ها اطلاع‌رسانی انجام‌شده است. 

ولایتی هدف‌گذاری در حوزه اشتغال در سطح استان خراسان رضوی را ۸۵ هزار و ۷۶۹ نفر بیان کرد  که از این آمار سهم قوچان در این هدف‌گذاری ۳ هزار و ۵۸۴ نفر  می باشد و  در این باره مطرح کرد : برنامه‌ریزی برای اجرای این هدف‌گذاری توسط ۳۰ دستگاه اجرایی در شهرستان تصویب و ابلاغ‌شده است که در فاصله یک ماه گذشته برای ۶۰۷ نفر اشتغال‌زایی و ۱۷ درصد تعهد اشتغال شهرستان توسط دستگاه اجرایی محقق شده است.

اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی اشتغال پوشش ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر