کد خبر: 944150 A

مسئول امور ارتباطات آتش‌نشانی شهرداری تبریز :

مسئول امور ارتباطات سازمان آتش نشانی شهرداری تبریز گفت: نشست زمین روبروی دانشگاه هنر اسلامی تبریز صدمه جانی نداشته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیامک نوروزی در تشریح این حادثه گفت: این حادثه بر روی کانال آب رخ داده است .

وی ادامه داد: چهار دستگاه خودرو در محل حادثه وجود داشته اند که با نشست زمین خودروها به صورت ۴۵ درجه قرار گرفتند ولی سقوط نکردند.

نوروزی گفت: با اعزام آتش نشانان به محل حادثه، خودروها به بیرون منتقل شده و محل ایمن سازی شده است.
خسارت وارده به خودروها پرداخت می‌شود

شهردار منطقه ۳ تبریز در جمع خبرنگاران گفت: کانال ایلی‌سو حدود ۴۲ سال پیش و در سال ۵۷ احداث شده است که در اثر فرسودگی هر از گاهی شاهد ریزش بخشی از آن هستیم.

داود طالب‌نژاد اظهار داشت: کار تعویض و دال‌گذاری این کانال را آغاز کرده‌ایم، ولی چون پروژه‌ای بزرگ و هزینه‌بر است، تکمیل آن زمانبر است.

او ادامه داد: ریزش امروز سقف کانال ایلی سو در مجاورت دانشگاه هنر رخ داد که محل تردد و عبور و مرور شهروندان نبوده و از آن به عنوان پارکینگ استفاده می‌کردند.

شهردار منطقه ۳ تبریز عنوان داشت: خوشبختانه خسارت جانی در این اتفاق رخ نداده است و پس از بیرون آوردن خودروهای پارک‌شده در محل، اقدام به تخریب، نخاله‌برداری و بازسازی این محوطه می‌کنیم.

وی تأکید کرد: از آنجایی که شهر بیمه شده است، مالکان خودروها می‌توانند برای دریافت خسارت از شرکت بیمه‌گر اقدام کنند، و حتی اگر پرداختی بیمه جبران خسارت نکند، شهرداری تبریز مابقی خسارت را پرداخت می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در کمربندی میانی و بلوار شهید قاسم سلیمانی نیز کار بازسازی و تعویض‌ دال‌های این کانال را در دستورکار قرار دادیم و حتی عملیات عمرانی در نقاطی را که ریزشی نداشتند، شروع کرده ایم.

گفتی است که در اسفند ماه 98 نیز بر اثر نشست زمین در کمربندی میانی تبریز ۶ نفر مصدوم شدند.

کانال ایلی‌سو یکی از زیرساخت‌های شهری تبریز است که بخش بزرگی از محلات منطقه ۳ را پوشش داده و در جهت هدایت آبهای سطحی به کار گرفته می‌شود؛ این کانال در سال ۱۳۵۷ ساخته شده و در سال‌های اخیر هر از گاهی به دلیل فرسودگی دال‌های آن ریزشی داشته است که مدیریت شهری تبریز برای پیشگیری از هرگونه اتفاقی، کل مسیر ایلی سو را مورد بازسازی قرار داده است.

خودرو زمین سازمان آتش نشانی شهرداری دانشگاه هنر اسلامی تبریز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر