کد خبر: 944115 A

مدیرعامل فرودگاه پیام:

مدیرعامل‌منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام با اشاره به وجود بیشترین مراکز آموزش‌خلبانی کشور در این فرودگاه گفت: نزدیک بودن به پایتخت، ارتقاء سطوح پروازی، سیستم‌های به روز ناوبری هوایی و دارا بودن بزرگ ترین باند پروازی، از جمله مزایایی است که پیام را به قطب آموزش خلبانی و هوانوردی کشور تبدیل کرده است.

به گزارش ایلنا، نادر ثناگو مطلق افزود: این فرودگاه با توانمندی های زیر ساختی و خدماتی در حوزه هوانوردی هم اکنون در بخش های مسافری،‌ کارگو(باری) و آموزش خلبانی فعالیت دارد.

وی با بیان اینکه فرودگاه پیام به عنوان قطب آموزش خلبانی کشور مطرح است، عنوان کرد: دوره های تخصصی هوانوردی به صورت کامل در این فرودگاه با  اعطا گواهینامه خلبانی و طبق استانداردهای بین المللی در حال انجام است. 

ثناگو مطلق افزود: نزدیک بودن به پایتخت، ارتقاء سطوح پروازی، سیستم های به روز ناوبری هوایی و دارا بودن بزرگ ترین باند پروازی، از جمله مزایایی است که پیام را تبدیل به قطب آموزش خلبانی و هوانوردی کشور کرده است.

وی با بیان اینکه متقاضیان گذراندن دوره های خلبانی از سراسر کشور در فرودگاه بین المللی پیام در حال آموزش هستند خاطر نشان کرد: هم اکنون پنج مرکز آموزش خلبانی در فرودگاه پیام فعالیت دارند و روزانه به طور میانگین  بیش از 80 پرواز آموزشی در این فرودگاه انجام می شود.

ثناگو مطلق گفت: همچنین در زمان حاضر  بیش از 2 هزار متقاضی و علاقه مند حوزه  صنعت هوایی در مدارس این فرودگاه مشغول به آموزش هستند.

فرودگاه بین المللی پیام از ابتدای تاسیس ( 1369) با کاربری کارگو (حمل و نقل بار) فعالیت خود را آغاز کرده و پس از اندکی با افزوده شدن چندین مدرسه آموزش خلبانی به بزرگترین و برترین مرکز آموزش خلبانی کشور تبدیل شده است.

فرودگاه پیام البرز آموزش هوانوردی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر