کد خبر: 944076 A

مدیر کل کار و رفاه اجتماعی استان:

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: ۷۳۱ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به بنگاه‌های آسیب‌دیده استان قزوین بر اثر شیوع کرونا پرداخت می شود که مستلزم همکاری و تعامل بیشتر دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها است.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، رضا گروسی اظهار کرد: با توجه به تمدید مهلت ثبت نام دریافت تسهیلات کرونا تا پنجم مردادماه، لازم است دستگاه‌های اجرایی به مخاطبان خود اطلاع رسانی مجدد داشته باشند و بانک‌ها نیز در پرداخت تسهیلات تسریع کرده و پرونده‌ها را در سامانه ثبت کنند.

مدیر کل کار و رفاه اجتماعی استان قزوین بیان کرد: در ابتدا فقط واحدهای تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی برای دریافت تسهیلات کرونا امکان ثبت نام داشتند ولی در ادامه بر اساس شیوه نامه جدید، واحدهای بدون بیمه‌ نیز در رسته‌های منتخب با تایید دستگاه اجرایی و ثبت اطلاعات کارفرما در سامانه کارا، امکان دریافت تسهیلات را پیدا کردند.

گروسی اضافه کرد: براساس شیوه نامه جدید به صاحبان مشاغل دارای بیمه‌ خویش فرمایی و خود اشتغالی مبلغ ۶ میلیون تومان و به شاغلان مورد تایید دستگاه هشت میلیون تومان تسهیلات قابل پرداخت است.

وی با اشاره به تعداد پرونده‌های تشکیل شده در این خصوص، گفت: تاکنون ۶ هزار و ۳۹ پرونده با اشتغال ۱۰ هزار و ۱۳۶ نفر برای دریافت تسهیلات کرونا به مبلغ یک صد میلیارد تومان تشکیل و به بانک‌های عامل معرفی شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: از این تعداد پرونده تاکنون سه میلیارد و ۲۶۰ میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان پرداخته شده و بانک ملی و صادرات بیشترین پرداختی را داشته‌اند.

مدیرکل کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه اعتبارات در نظر گرفته‌شده برای استان شناور است، خاطرنشان کرد: اگر مدیران دستگاه‌های اجرایی پرونده‌ها را به موقع بررسی نکرده و به بانک ارایه نکنند، این اعتبار از استان بر می‌گردد و استان‌های دیگر آن را جذب خواهند کرد.

استان قزوین اشتغال دستگاه های اجرایی کار و رفاه اجتماعی همکاری و تعامل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر