کد خبر: 944055 A

شهردار قزوین:

شهردار قزوین گفت: تمرکززدایی از مرکز شهر مهم‌ترین سیاست برای کاهش ترافیک در قزوین است و این امر مستلزم اتخاذ پیوست‌های اجتماعی و فرهنگی در این راستا است.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین و به نقل از روابط‌عمومی معاونت حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قزوین، سیاوش طاهرخانی در جلسه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها ضمن تاکید بر ضرورت ارتقای بهره‌وری در تمام سطوح حمل‌و نقلی این شهر، اظهار کرد: تمرکززدایی از مرکز شهر که سیاست اصلی برای کاهش ترافیک قزوین می باشد از طریق برنامه‌ریزی‌های دقیق و جدی در دستور کار شهرداری قرار دارد.

شهردار قزوین با اشاره به پیگیری طرح جامع کاهش تصادفات در شهر قزوین افزود: نقاط حادثه‌خیز شهر رصد شده است و از آنجا که نسبت به مرگ‌ومیر در تصادفات سطح شهر دغدغه داریم، برای کاهش آن اقدام کرده‌ایم.

طاهرخانی ادامه داد: باید تغییراتی در مباحث ترافیکی شهر اتفاق بیفتد؛ اما بدون تعامل دستگاه‌های مربوطه در استان و همچنین نهادهای ترافیکی این امر امکان‌پذیر نیست.

وی تصریح کرد: تمرکززدایی از مرکز شهر باید بیشترین سیاست ما در زمینه کاهش ترافیک باشد و پیوست‌های فرهنگی و اجتماعی را در این راستا در نظر بگیریم.

این مقام مسئول با اشاره به لزوم اصلاح ساختار اداری در بخش حمل‌ونقل شهرداری قزوین بیان کرد: به جای مدیریت واحد شهرداری، در حال حاضر مدیریت یکپارچه مد نظر است که می‌تواند ثمرات زیادی در حوزه حمل‌ونقل و ترافیک نیز داشته باشد.

شهردار قزوین با تاکید بر اینکه نقاط ضعف و تهدیدها در حوزه ترافیکی شناسایی شده است، ادامه داد: برای حوزه نظارت و اجرا نیز باید اهتمام مداوم داشت؛ ضمن اینکه امید است بازنگری کاربردی طرح جامع حمل‌ونقل و ترافیک شهر قزوین در آینده در دستور کار قرار گیرد.

جلسه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور به صورت ویدئو کنفرانس با حضور محمدیان مدیرکل حمل‌ونقل وزارت کشور، حصاری مدیرکل حمل‌ و نقل سازمان شهرداری‌ها و جمعی از مسئولان وزارت کشور به منظور معرفی برنامه‌های حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین برگزار شد.

اجتماعی و فرهنگی ترافیک مرگ وزارت کشور سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر