کد خبر: 944043 A

با محور فیلم‌های آموزشی؛

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: مدرسه تابستانی مجازی هلال‌ احمر در استان قزوین با محوریت فیلم‌های آموزشی مخاطرات و کمک‌های اولیه آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، تهمینه ابراهیمی با اشاره به تهیه فیلم‌های آموزشی مخاطرات و کمک‌های اولیه، اظهار کرد: این محتواها با عنوان مدرسه تابستانی مجازی در صفحات شبکه‌های اجتماعی رسمی هلال احمر در سطح کشور منتشر می‌شود.

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان افزود: اولین مدرسه تابستانی هلال احمر با هدف کاهش آسیب به مردم و با شعار "خانواده آماده در مخاطرات" از ابتدای ماه جاری آغاز به کار کرد و محتواهای ارائه شده در این مدرسه مجازی توسط این معاونت ارائه شده است.

ابراهیمی با بیان اینکه فیلم‌های آموزشی مخاطرات و کمک‌های اولیه در۴۴ سرفصل آموزشی در این مدرسه مجازی ارائه می‌شود، ادامه داد: ارزیابی بیمار، تنفس مصنوعی، خفگی، علائم حیاتی، خونریزی‌ها، شکستگی‌ها، قطع اندام، آتل بندی، غش، صرع، مسمومیت‌ها، زخم‌ها، سکته قلبی، سوختگی‌ها، وظایف پیش از زلزله، وظایف در حین زلزله و... از جمله سرفصل‌هایی است که در این مدرسه ارائه خواهد شد.

وی عنوان کرد: این محتواهای آموزشی هر روز ساعت ۱۹ در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام به آدرس Iranian_Rcs و شبکه آپارات نیز به آدرس Iranian_rcs ارائه خواهد شد.

این مسئول افزود: در پایان آموزش‌ها با برگزاری امتحان مجازی به شرکت کنندگان گواهی حضور در دوره اعطا خواهد شد و تمامی افراد بالای ۱۲ سال می‌توانند در این دوره شرکت کنند.

استان قزوین تنفس جمعیت هلال احمر استان مدرسه هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر