کد خبر: 943549 A

مدیرکل نوسازی مدارس استان خبر داد:

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان کرمان از وجود ۱۷۷ کلاس درس کانکسی در استان خبر داد و گفت: متاسفانه این کلاس‌های کانکسی عمدتا در مناطق جنوبی و شرقی استان است که به دلایل مختلف از جمله تغییرات ساختار آموزشی، رشد جمعیتی در برخی مناطق و ... صورت گرفته است.

به گزارش ایلنا، سید محمد واعظی نژاد صبح امروز اول مرداد ماه در جمع خبرنگاران درباره وضعیت ساختمان مدارس استان کرمان گفت: ۲۳ درصد مدارس استان تخریبی، ۳۷ درصد نیاز به مقاوم سازی و ۴۰ درصد مدارس استان مقاوم هستند.

وی ادامه داد: بر اساس گزارش اداره کل آموزش و پرورش و برداشت های صورت گرفته این نهاد، در دو سال گذشته رشد خیلی خوبی در تکمیل پروژه های نیمه تمام در حوزه مدارس استان داشتیم که حدود ۳۰۰ پروژه نیمه تمام استان هم اکنون فعال شده و یکی پس از دیگری تحویل آموزش و پرورش خواهد شد.

واعظی نژاد با اشاره به اینکه تاکنون ۶۰ مدرسه با ۳۰۰ کلاس درس در استان تحویل آموزش و پرورش شده و ۱۰۰۰ کلاس درس دیگر نیز تا پایان سال جاری تحویل خواهد شد، گفت: متاسفانه در بحث سیل دی‌ماه سال گذشته در مناطق جنوبی و شرقی استان، ۱۸ مدرسه تخریب شدند که ۸ مدرسه از محل اعتبارات دولتی و ۶ مدرسه از کمک خیرین کار تعمیر و بازسازی شان بقیه از هفته آینده شروع خواهد شد تا مشکل کمبود فضای آموزشی در مناطق سیل زده را نداشته باشیم.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان کرمان افزود: در سیل دی‌ماه سال گذشته و فروردین ماه امسال، به حدود ۱۵۰۰ کلاس درس آسیب وارد شد که از این تعداد ۱۰۴ کلاس نیاز به بازسازی و بقیه نیاز به تعمیرات دارند که از هفته آینده عملیات اجرایی تعمیر این کلاس ها آغاز خواهد شد تا مدارس را برای شروع سال تحصیلی آماده کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به مشارکت خیرین در امر مدرسه سازی در استان کرمان اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال ۹۹، مشارکت بسیار خوب خیرین در امر مدرسه سازی را داشتیم به طوری که در ۴ ماه گذشته ۵۰ میلیارد تومان جذب شده است. علاوه بر این در ابتدای تیرماه با اتاق بازرگانی استان تفاهمنامه ای منعقد کردیم که در راستای این تفاهنمامه ۱۲۰ مدرسه در استان با مشارکت دولت ساخته خواهد شد.

واعظی نژاد به اجرای طرح «آجر به آجر» اشاره کرد و گفت: بسته تحولی مشارکت های مردمی و طرح «آجر به آجر» با هدف ترویج کار خیر در جامعه و مشارکت همه اقشار مردم در امر مدرسه سازی را در دستور کار داریم.

وی با اشاره به طرح «هر کلاس برای روستا» افزود: یکی از زیر مجموعه طرح «آجر به آجر»، طرح «هر کلاس برای روستا» است که در این راستا با مشارکت مردم در استان، ۴۵ کلاس در فاز اول در روستاهای کم جمعیت استان ساخته خواهد شد.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان کرمان به وضعیت سیستم گرمایشی مدارس استان کرمان اشاره کرد و گفت: برنامه سیستم های گرمایشی و سرمایشی مدارس از اولویت های اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان است به طوری که در سال گذشته ۷۵۰ کلاس درسی که دارای علمک گاز بوده اما از بخاری نفتی استفاده می کردند، جمع آوری شده ضمن آنکه در فاز بعدی نیز ۴۰۰۰ کلاس درس در استان داریم که دارای بخاری نفتی هستند و با توجه به اعتبارات امسال، برنامه داریم تعداد زیادی از این کلاس های درس را استانداردسازی کنیم.

واعظی نژاد تصریح کرد: عملیات اجرایی جمع آوری بخاری نفتی از این ۴۰۰۰ کلاس درس آغاز شده به طوری که ۱۸۰۰ کلاس درس را برای آغاز سال تحصیلی تحویل خواهیم داد و جمع آوری بخاری نفتی بقیه کلاس های درس را نیز در نیمه دوم سال تحصیلی دنبال خواهیم کرد که امیدواریم با تامین اعتبارات صورت گرفته بتوانیم تا پایان سال جاری بخاری نفتی این ۴۰۰۰ کلاس درس در استان را جمع آوری کنیم.

استان کرمان جامعه رشد سیل مدرسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر