کد خبر: 943320 A

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی:

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از آتش‌سوزی در منطقه گریزمی شهرستان سرخس و از بین رفتن ۲۲ هکتار از پوشش جنگلی این منطقه خبر داد.

به گزارش ایلنا از مشهد، تورج همتی در این خصوص گفت: ساعت ۱۵ روز گذشته به دنبال دریافت گزارش از وقوع آتش‌سوزی در منطقه حفاظت شده گریزمی، مأموران یگان حفاظت محیط زیست در شهرستان سرخس عازم محل شدند و با همکاری مأموران یگان منابع طبیعی و مشارکت جوامع محلی پس از پنج ساعت تلاش موفق به مهار آتش شدند.

همتی با اشاره به سوختن ۲۰۰ اصله درخت و درختچه در این آتش سوزی افزود: ۲۰ اصله درخت و ۵۰ اصله درختچه به طور کامل سوخته و از بین رفته‌اند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی نوع پوشش منطقه را جنگلی بوته‌ای، درختان پسته و گیاهان درمنه و خانواده گندمیان عنوان کرد و ادامه داد: گردشگران باید هنگام عبور از مسیرهای مرتعی و جنگلی از پرتاب ته سیگار، بطری پلاستیکی و شیشه‌ای که سبب تمرکز نور خورشید و بروز آتش سوزی در علوفه خشک کف جنگل‌ها و سرایت به سایر رستنی‌ها می‌شود بپرهیزند.

وی گفت: از ابتدای شروع فصل گرما تاکنون نزدیک به ۱۵۰ هکتار از عرصه‌های طبیعی استان طعمه آتش‌ شده‌اند و عمده این حوادث نیز ناشی از بی احتیاطی گردشگران، دامداران و کشاورزان محلی بوده است.

همتی افزود: با توجه به فراهم بودن زمینه و گرمای هوا یگان حفاظت محیط زیست در سراسر استان به ویژه در عرصه‌های مستعد آتش‌سوزی در حالت آماده باش برای مقابله و مهار آتش هستند.

آتش سوزی پوشش جنگل خراسان رضوی محیط زیست خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر