کد خبر: 943233 A

معاون سیاسی استاندار :

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: با توجه به گرمی هوا و بالا رفتن میزان مصرف ساعت کاری ادارات استان قزوین از فردا کاهش می‌یابد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، منوچهر حبیبی در ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین، اظهار کرد: از ابتدای مردادماه به مدت یک ماه، ساعت کاری ادارات استان از هفت صبح تا ۱۳ و ۳۰ دقیقه تعیین می‌شود که این امر به استناد درخواست وزیر نیرو به منظور جلوگیری از خاموشی برق و قطعی آب انجام صورت می‌گیرد.

معاون سیاسی استاندار افزود: بعد از این مدت، حوزه معاونت منابع انسانی استانداری و شرکت توزیع نیروی برق موضوع را بررسی کرده و اگر نیاز به تمدید کاهش ساعات کاری بود در ستاد مطرح خواهند کرد.

حبیبی با بیان اینکه کرونا کماکان در حال جولان و قربانی گرفتن است، افزود: علیرغم پیش بینی‌های سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت که شرایط کرونا در فصل تابستان بهتر می‌شود، متاسفانه وضعیت بدتر شده است و موج و حمله دوم آن بسیار شدیدتر، ناجوانمردانه‌تر و ناشناخته تر ظهور و بروز پیدا کرده و قربانی می‌گیرد.

وی بیان کرد: تنها راه مبارزه با کرونا رعایت اصول بهداشتی بوده و مناسب‌ترین، ساده ترین و کم هزینه ترین روش، استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است چون این بیماری واکسن، دارو و درمانی ندارد.

این مسئول ادامه داد: برخی مواقع احساس می‌کنیم که مردم در رعایت اصول بهداشتی از مدیران جلوتر هستند به عنوان مثال در بازار به مراتب از ماسک بیشتر از شهرداری‌ها و بانک‌ها استفاده می‌شود و باید ما نیز بیشتر دستورالعمل‌ها را مراعات کنیم.

معاون سیاسی استاندار یادآور شد: مدیران دستگاه‌ها باید توجه کنند که مصوبه ستاد کرونا برای همه لازم الاجرا است و تخلف از آن پیگرد قانونی دارد.

حبیبی در خصوص جبران خسارات و ضرر و زیاده وارده به کسب و کارهای کوچک ناشی از کرونا، افزود: با هماهنگی صورت گرفته تاکنون ۳۰ میلیارد ریال اعتبار به صندوق کارآفرینی امید استان اختصاص یافته است که همین مقدار هم از سوی صندوق تامین می‌شود و با بهره چهار درصد به کسب و کارهای کوچک و خرد آسیب دیده از کرونا پرداخت خواهد شد.

به گفته وی، همچنین تسهیلاتی به صورت ویژه به مهاد کودک استان پرداخت خواهد شد تا ضرر و زیان وارده به آنها جبران شود.

این مسئول در خصوص راه اندازی همیاران سلامت در استان، گفت: در این بخش انتظار داریم تشکل‌های مردمی و جمعیت هلال احمر استان وارد عمل شده و راه اندازی همیاران سلامت را برای فرهنگ سازی مقابله با کرونا در دستور کار داشته باشند.

معاون سیاسی استاندار ادامه داد: بیمارستان بوعلی قزوین همچنان برای بیماران کرونایی اختصاص یابد و مابقی بیمارستان‌ها از این لحاظ پاک باشند ولی باید سایر مراکز درمانی استان آماده باشند تا در صورت نیاز ظرفیت آنها برای بیماران کرونایی مورد استفاده قرار گیرد.

حبیبی اضافه کرد: همچنین کارگروه نظارت، بهداشت و سلامت با مسوولیت پدافند و دبیری شبکه بهداشت استان به منظور کنترل پروتکل‌ها راه اندازی گردد تا جلوی شیوع بیشتر بیماری کرونا در سطح استان گرفته شود.

استان قزوین برق جمعیت هلال احمر استان ماسک ساعت کاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر