کد خبر: 943179 A

معاون وزیر راه خبر داد:

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، گفت: بهره برداری یک باند از منطقه 2 آزادراه تهران- شمال و تکمیل ابر پروژه آزاد راه چرمشهر- آبیک تا پایان سال جاری در دستور کار است.

به‌گزارش ایلنا، خیرالله خادمی در جلسه بررسی روند تکمیل پروژه‌های راه سازی در حوزه البرز که روز سه‌شنبه در سالن جلسات استانداری البرز برگزار شد، با اشاره به اینکه بهره برداری یک باند از منطقه 2 آزادراه تهران-شمال تا پایان سال در دستور کار است، افزود: این امر در بازدید رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر راه و شهرسازی، رئیس بنیاد مستضعفان کشور و استاندار البرز از آزادراه تهران-شمال مصوب شد.

وی ادامه داد: منابع مالی که در این بازدید تعهد داده شد، تاحدود 60 درصد از سهم دولت ابلاغ و تامین شده است و مقدار باقی مانده نیز در زمان مقرر اجرایی می شود.

خادمی گفت: روند اجرای پروژه منطقه 2 آزادراه تهران-شمال با این ابلاغ از سوی دولت و همچنین تامین مالی از سهم مورد تعهد بنیاد مستضعفان نیز تسریع شده است.

وی افزود: پیشرفت فیزیکی منطقه 2 به 32 درصد رسیده و برای یک باند مورد تعهد حدود 40 درصد است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تدابیر لازم را برای بهره برداری از یک باند منطقه دو آزادراه تهران-شمال در بهار 1400 اتخاذ کرده ایم.

وی با اشاره به روند تکمیل پروژه آزادراه چرمشهر-آبیک به طول 158 کیلومتر با 13 تقاطع غیرهمسطح، افزود: این ابر پروژه مشترک در البرز، تهران، قزوین و استان مرکزی بسیار مهم و موثر در شبکه حمل و نقل کشور است.

خادمی عنوان کرد: این پروژه حدود 82 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و بهره برداری از آن تا پایان سال در دستور کار است و سهم دولت به میزان 380 میلیارد تومان است که تخصیص شد.

وی گفت: پیمانکار این پروژه قرارگاه خاتم الانبیا است که منابع مالی خوبی را تامین کرده و روند اجرای پروژه مطلوب است که می تواند گره های ترافیکی البرز و تهران را حل کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به راه هشتگرد-طالقان، افزود: این پروژه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و مطالبه ای مردمی است که استاندار البرز نیز در این راستا پیگیری جدی دارد.

وی گفت: این پروژه نیز 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و بر اساس تعهد راه و شهرسازی استان تا پایان سال زیر بار ترافیک خواهد رفت.

خادمی افزود: راه هشتگرد-طالقان علاوه بر کاهش مسیر دسترسی به مبادی اصلی، رونق اقتصادی قابل توجهی نیز برای منطقه دارد.

خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی پروژه های راه البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر