کد خبر: 943171 A

مدیرکل استاندارد استان:

مدیرکل استاندارد استان قزوین گفت: ۲ اشکال و نقص فنی باقی مانده، تله سی یژ مجموعه گردشگری کامان قزوین به مرحله دریافت تاییدیه استاندارد نزدیک شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، سیروس صارمی اظهار کرد: پس از پلمب تله سی یژ مجموعه کامان قزوین به دلیل نداشتن شرایط ایمنی لازم و تاییدیه استاندارد و در پی بازرسی از آن ۱۰ ایراد و نقص فنی به آن وارد شده بود که تاکنون هشت مورد از آنها رفع و برطرف شده است.

مدیرکل استاندارد استان افزود: ۲ ایراد نیز در دست اصلاح و رفع است و قرار شده تا به محض برطرف شدن این ایرادات، شرکت بازرسی مربوطه به نمایندگی از استاندارد از این مجموعه بازدید کند و با انجام تست نهایی وضعیت امکان بهره برداری این مجموعه را برای صدور تاییدیه بررسی کند تا شاهد راه اندازی دوباره تله سی یژ قزوین در سال جاری باشیم.

صارمی بیان کرد: حفظ جان و سلامت شهروندان در اولویت قرار دارد و سازمان ملی استاندارد در این رابطه هیچ مساحمه ای به خرج نمی دهد.

وی خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری قابل توجهی در مجموعه گردشگری کامان انجام شده و اداره کل استاندارد قزوین در همین رابطه همراهی و مساعدت لازم را برای رفع نواقص فنی و تسریع در دریافت تاییدیه انجام داده است.

تله سی یژ کامان قزوین تیرماه ۹۵ به دنبال سقوط ۲ شهروند قزوینی و جراحت آنها و همچنین به دلیل نداشتن تاییدیه ایمنی پلمب شد.

این تله سی یژ به طول یک هزار و ۴۵۰ متر در منطقه کوهستانی گردشگری کامان و زرشک در ۲۶ اسفند سال ۹۲ به بهره برداری رسید.

استاندارد سلامت گردشگری استاندارد استان قزوین اداره کل استاندارد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر