کد خبر: 943165 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: با توجه به شیوع موج دوم بیماری کرونا ۲۰ درصد ظرفیت بیمارستان‌های خصوصی قزوین به بیماران کرونایی اختصاص داده شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، پیمان نامدار در ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان، اظهار کرد: هم اکنون ۲۷۰ بیمار کرونایی در سطح استان بستری هستند و ظرفیت بیمارستان‌های تامین اجتماعی و دولتی به پایان رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اضافه کرد: هم اکنون ظرفیت بخش خصوصی در استان‌های همجوار کاملا زیر بار بیماران کرونا رفته است و در استان نیز درخواست داریم از ۲۰ درصد ظرفیت بخش خصوصی برای بستری بیماران کرونایی استفاده شود.

نامدار ادامه داد: در این روزها باید با دقت بیشتری موضوعات مقابله با کرونا را مورد بررسی قرار دهیم و برای فرهنگ سازی در خصوص مقابله با آن اقدام کنیم.

وی گفت: با توجه به ترند بیماری در استان با چهار دستگاه اکسیژن ساز و یک دستگاه اکسیژن ساز جدید خریداری شده توانستیم شرایط بیمارستان‌ بوعلی را به گونه‌ای طراحی کنیم که تمامی ظرفیت آن زیر بار بیماران کووید ۱۹ رفته است.

این مسئول بیان کرد: بیماران قلبی و عروقی و تمام بیماران دیگر که از خدمات بخش جراحی و قلب بیمارستان استفاده می‌کردند الان زمین مانده‌اند و تعدادی از آنها به بیمارستان ولایت منتقل شده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره قرمز شدن وضعیت کرونای استان، افزود: از ستاد استانی مقابله با کرونا درخواست داریم استفاده از ۲۰ درصد ظرفیت بیمارستان‌های خصوصی را برای بیماران متقاضی مصوب کنند چون الان در شهرهای بزرگ نیز ظرفیت بیمارستان‌های بخش خصوصی به این موضوع اختصاص یافته است.

نامدار خاطر نشان کرد: همچنین درخواست داریم ۲۰ تا ۳۰ درصد ظرفیت بیمارستان رازی و تامین اجتماعی شهرستان تاکستان نیز به بیماران کرونایی اختصاص یابد تا بتوان برای مقابله با این بیماری در سطح استان برنامه ریزی بهتری داشت.

وی بیان کرد: همچنین درخواست داریم مصوب شود که خدمات تیم درمانی سپاه در بیمارستان رحیمیان الوند حداقل تا یک ماه آینده که وضعیت استان قرمز است ادامه یابد.

این مسئول با بیان اینکه باید کارگروه‌های نظارت در دستگاه‌ها تشکیل شود، افزود: نظارت بر اصناف و مشاغل بر عهده اتحادیه و صنف مرتبط است و مسm,لیت رسیدگی و نظارت بر اتحادیه‌ها نیز بر عهده دستگاه متولی قرار دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در خصوص وضعیت سالمندان و افراد کم توان استان در برابر کرونا، افزود: بیشترین میزان آسیب ما در حوزه این عزیزان است و باید سازمان بهزیستی استان نظارت ویژه‌ای را در این حوزه داشته باشد تا کمترین آسیب را از این موضوع داشته باشیم.

 

 

 

بهزیستی جراحی دانشگاه علوم پزشکی استان بیمارستان های خصوصی بیمارستان رحیمیان الوند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر