کد خبر: 943126 A

فرماندار سروآباد:

فرماندار سرو آباد گفت: آتش سوزی ارتفاعات کوسالان در استان کردستان با همت اکیپ‌های واکنش سریع شهرستان‌های سروآباد، مریوان، سنندج، کامیاران و اهالی بومی منطقه منطقه مهار شد.

به گزارش ایلنا، یوسف باشی اظهار داشت: این آتش سوزی پس از یک مرحله مهار دوباره شلعه ور شد که با تلاش اکیپ‌های واکنش سریع، نیرو‌های مردمی و انجمن‌های زیست محیطی منطقه شب گذشته به طور کامل مهار و خاموش شد.

وی افزود: دو اکیپ سه چهار نفری جهت اطمینان بیشتر در ارتفاعات حضور دارند تا در صورت شعله ور شدن مجدد کُنده‌های باقی مانده سریع نسبت به خاموش کردن آتش اقدام کنند.

فرماندار سروآباد از تمامی اکیپ‌های دولتی و مردمی اعضا مدیریت بحران شهرستان در مهار آتش و رسانه‌های محلی به جهت اطلاع رسانی تقدیر و تشکر کرد و افزود: انتظار می‌رود که در سایه مشارکت و همراهی هر چه بهتر مردم دیگر شاهد وقوع آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع در سطح استان به ویژه شهرستان سروآباد نباشیم.

منطقه حفاظت شده کوسالان در شهرستان سروآباد دارای پوشش جنگلی و مرتع است و به دلیل شرایط خاص جغرافیای محل زیست بسیار از جانوران و حتی وجود گونه‌های نادر گیاهی در استان کردستان است.

آتش سوزی جنگل زیست محیطی شعله سنندج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر