کد خبر: 943044 A

با حضور دستگاه‌های کارگروه امداد و نجات انجام شد؛

مانور دورمیزی وقوع زلزله به بزرگی ۶.۹ ریشتر در شهرستان آبیک و تخریب برخی از روستاها تا شعاع ۲۰ کیلومتر امروز با حضور دستگاه‌های عضو کارگروه امداد و نجات برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، شهرام احمدپور فرماندار شهرستان آبیک در این نشست ضمن تاکید بر لزوم همکاری و هماهنگی هر چه بیشتر دستگاه‌های عضو در حوادث به منظور ارائه هر چه بهتر خدمات، بر ارتباط همه جانبه اعضای کارگروه با یکدیگر تاکید کرد و خواستار برنامه ریزی در این خصوص شد.

حکمت اله هاشمی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین نیز در این نشست، گفت: قزوین یکی از استان‌های پر مخاطره و مستعد در حوادث و سوانح است و بارها شاهد وقوع مخاطرات و حوادث طبیعی و غیرطبیعی در آن بوده‌ایم.

 معاون هلال احمر استان افزود: هنگام وقوع حوادث، مردم و مسوولان بدون تشکیل کارگروه، همه وارد کار می‌شوند ولی بازخورد خوبی نداشته و نارضایتی مردم را به دنبال دارد.

وی اضافه کرد: علت این موضوع، آن است که در مواجهه با حوادث به صورت سازمان یافته و تحت فرماندهی واحد عمل نشده است بنابراین یکی از اهداف تشکیل کارگروه تخصصی امداد و نجات، احصای فرصت‌ها، تهدیدها و نقاط ضعف و قوت امدادرسانی است تا با همکاری و آموزش همگانی، فرهنگ سازی لازم در این خصوص صورت گیرد.

استان قزوین امداد و نجات امداد و نجات جمعیت هلال احمر زلزله فرماندار شهرستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر