کد خبر: 943038 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان بوشهر با اشاره به وضعیت نامطلوب دریافتی و معیشت مستمری بگیران و بازنشستگان این استان گفت: دخل و خرج بازنشستگان و مستمری بگیران با هم مطابقت ندارد.

سید موسی میرجهانمرد در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، اظهار داشت: متاسفانه شاهد وضعیت نامطلوب حقوقی بازنشستگان و مستمری بگیران استان بوشهر هستیم و به صراحت باید اعلام کنم که درآمد و هزینه‌های زندگی این قشر با هم مطابقت نداشته و رضایت بخش نیست.

وی افزود: اخیراً دولت بحث همسان سازی و هم سطح سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را مطرح کرده و این در حالی است که ما در حال حاضر شاهد تاخیر در پرداخت حقوق‌های معوقه بازنشستگان و مستمری بگیران استان هستیم.

میرجهانمرد تعداد مستمری بگیران تحت پوشش تامین اجتماعی در استان را ٣٢٠٠٠ نفر اعلام کرد و گفت: این تعداد شامل بازنشستگان، از کارافتادگان و بازمانده ها (همسر یا فرزندان فرد بازنشسته که در قید حیات نیستند) می شود.

رئیس کانون بازنشستگان در پاسخ به سئوال خبرنگار ایلنا در خصوص طرح همسان سازی اعلامی دولت و پیگیری های این کانون بیان کرد: بر اساس مطالب گفته شده در رسانه ها سازمان تامین اجتماعی قول اجرای طرح همسان سازی را داده است اما تاکنون در خصوص چگونگی اجرای آن هیچگونه توضیح و یا دستورالعملی به ما داده نشده است.

وی در پایان در پاسخ به شرایط کرونا و تاثیر آن در اشتغال کارگران تحت پوشش تامین اجتماعی بیان کرد: متاسفانه کل جامعه کارگری استان بوشهر تحت تاثیر شرایط بحرانی ویروس کرونا قرار گرفته اند و آسیب‌های جسمی و زیان‌های مالی بسیاری به دلیل تعطیلی برخی مشاغل به کارگران وارد شده است و در واقع باید گفت کارگران بیشترین آسیب را از این شرایط متحمل شدند که امیدواریم دولت در این زمینه از کارگران شاغل حمایت بیشتری انجام دهد.

استان بوشهر جامعه ویروس مستمری بگیران معیشت کانون بازنشستگان تامین اجتماعی کانون بازنشستگان بازنشتگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر