کد خبر: 942939 A

طی اطلاعیه ای صادر شد؛

شرکت توزیع نیروی برق قزوین با صدور اطلاعیه‌ای افزایش میزان مصرف برق در استان را نگران کننده دانست و اعلام کرد: به دلیل افزایش دمای هوا و مصرف بی‌رویه مصرف، سیستم سرمایشی تمامی ادارات صنعت برق از ساعت ۱۲ خاموش می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، سعید بهادیوندچگینی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین عصر دوشنبه در این اطلاعیه اظهارداشت: با توجه به استقرار جبهه هوای گرم که منجر به افزایش دمای هوا در اکثر نقاط کشور و این استان شده، گرمتر شدن هوا علاوه بر اینکه بر تأسیسات برق رسانی فشار مضاعفی وارد می‌کند، میزان مصرف برق را نیز به صورت فزاینده‌ای بالا برده است. 

وی اضافه کرد: برای کنترل میزان مصرف و الگوسازی سایر ادارات، سیستم‌های سرمایشی تمامی ساختمان‌های اداری شرکت‌های زیرمجموعه صنعت آب و برق از ساعت ۱۲ ظهر به منظور صرفه جویی، خاموش می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین یادآورشد: تمامی کارکنان صنعت برق به منظور تامین برق مستمر و پایدار در کشور و استان قزوین با حداکثر توان و ظرفیت در حال خدمت رسانی بوده و از امروز تا پایان هفته جاری، تمام سیستم‌های سرمایشی مستقر در ادارات، ساختمان‌های ستادی، بخش‌های فنی و اجرایی صنعت برق راس ساعت ۱۲ ظهر به منظور همراهی و اطمینان از تامین برق پایدار هموطنان، خاموش خواهد بود.

به گفته وی، از شهروندان نیز انتظار داریم با توجه به گرمای هوا و شرایط خاص کرونا در کشور با رعایت و توجه دقیق به نکات مصرف بهینه برق از جمله تنظیم دمای آسایش برروی ۲۴ درجه، استفاده از دورکند کولر آبی و جا به جایی مصرف تجهیزات پرمصرف از جمله اتو، لباسشویی، ظرفشویی و سایر وسایل برقی پر مصرف به ساعات پایانی شب و ابتدای روز، صنعت برق را در تامین برق مطمئن و بی وقفه یاری کنند.

 

برق خدمت رسانی صرفه جویی صنعت برق رسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر