کد خبر: 942877 A

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین:

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: راه اندازی خانه‌های هلال و گسترش فعالیت‌های جمعیت هلال احمر در خانه‌های هلال، راهبرد اصلی جمعیت هلال احمر استان در سال جاری است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، حسن آصفی روز دوشنبه در نشست هم‌اندیشی اعضای اتاق فکر داوطلبان، افزود: یکی از اهداف جمعیت هلال احمر از راه اندازی خانه‌های هلال، آموزش و ساماندهی ظرفیت‌های فعالیت‌های داوطلبانه در خانه‌های هلال است که نباید فقط به راه اندازی بسنده کنیم بلکه فعال سازی برای استفاده از ظرفیت‌های خانه‌های هلال هم در دستور کار قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه خانه‌های هلال یکی از ظرفیت‌هایی است که باید برای استفاده بهینه از این ظرفیت بسترسازی شود، عنوان کرد: در خانه‌های هلال می‌توان با آموزش، مردم مناطق مختلف شهری و روستایی را برای خود امدادی و ارائه خدمات بشردوستانه در زمان حوادث آماده کرده و از آنها کمک گرفت.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین افزود: ضرورت دارد در زمینه فعال سازی خانه‌های هلال اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم تا گام بلندی برای افزایش آمادگی جوامع محلی در مقابل حوادث و خطرات احتمالی برداشته شود.

 آصفی در ادامه این نشست با اشاره به اهمیت و اولویت فعالیت‌های داوطلبانه در هلال احمر، اظهار داشت: اقدامات داوطلبانه باید در رأس کار و اولویت جدی قرار گیرد و رفع نیاز نیازمندان و کار پایدار و ماندگار در دستور کار فعالیت‌های داوطلبانه باشد.

وی افزود: امروز بالاترین فرصت جمعیت هلال احمر فعالیت‌های داوطلبانه است که باید در این راستا با تمام توان فعالیت کرد و به گونه‌ای اقدام نمود که شاهد گسترش پایدار فعالیت‌های انسان دوستانه در سطح استان باشیم.

آصفی ادامه داد: ایجاد حلقه واصل بین توان توانگر و نیاز نیازمند وظیفه هلال احمر است از این رو جمعیت هلال احمر با شعار بشردوستی و صلح و دوستی و کم کردن آلام بشری فعالیت‌های خود را ادامه خواهد داد.

 

استفاده از ظرفیت جمعیت هلال احمر جمعیت هلال احمر استان شهری و روستایی هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر