کد خبر: 942565 A

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری تبریز:

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گفت: آتش سوزی کارخانه چاپ سلفون در جاده تبریز، اذر شهر با سه مصدوم به اتمام رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا زبردست، در تشریح عملیات روزگذشته آتش‌سوزی کارخانه سلفون سازی تبریز گفت: حوالی ساعت ۱۳:۳۱ دقیقه روز گذشته با گزارش وقوع آتش‌سوزی در کارخانه چاپ سلفون در جاده تبریز آذرشهر، آتش نشانان ۹ ایستگاه عملیاتی و با بیش از ۱۰۵ آتش نشان به محل حادثه اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه این آتش سوزی با شعله های بسیار وسیعی همراه بود افزود: آتش نشانان به سرعت با تقسیم بندی عملیاتی، گروه هایی وظیفه کنترل حریق و سایر گروه ها نیز عملیات مهار و اطفاء حریق را در پیش گرفتند.  

وی ادامه داد: شدت حرارت و دود غلیظ حاصل از حریق از جمله مشکلات عملیات اطفاء حریق این حادثه بود که آتش نشانان با تجربه با استفاده از دستگاه های تنفسی و رعایت اصول ایمنی پس از چند ساعت تلاش به کانون حریق دسترسی پیدا کرده و اقدام به مهار حریق کردند.

 مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز رعایت اصول ایمنی و ایجاد طرح های ایمنی کارخانجات را از جمله ضروریات ایمن سازی یک مجموعه عنوان کرد و افزود: باید اقدامات دیگری را نیز در راستای افزایش میزان ایمنی کارخانجات از جمله آموزش عمومی ایمنی پرسنل، آشنایی با خطرات احتمالی محیط کار و نحوه اطفاء حریق در لحظات اولیه برای پرسنل در نظر گرفت.

زبردست خاطرنشان کرد: سه نفر از آتش نشانان مصدوم شده بودند که جهت مداوا در اختیار عوامل اورژانس قرار گرفتند.

آتش سوزی جاده سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شعله شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر