کد خبر: 942560 A

معاون حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان زنجان مطرح کرد:

معاون حمل‌و‌نقل اداره کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: با توجه به حذف ارز 2 هزار و 400 تومانی از لاستیک، قیمت این کالای مصرفی با افزایش دو برابری مواجه شده است.

به گزراش ایلنا از زنجان، علی مدقالچی، امروز با اعلام این مطلب با اشاره به مشکلات پیش روی توزیع لاستیک در زنجان، اظهار داشت: در حال حاضر با افزایش تقاضا در زمینه لاستیک مواجه هستیم.

معاون حمل‌و‌نقل اداره کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان زنجان، با اشاره به تاخیر دو هفته‌ای در ارسال لاستیک به استان، گفت: در حال حاضر لاستیک‌های قبلی توزیع می‌شود که این امر موجب افزایش تقاضا در این زمینه شده است.

این مسئول با بیان اینکه جنس لاستیک توزیع شده نخی است که بخش حمل‌و‌نقل جاده‌ای به دلیل بی‌کیفیت بودن آن، با این نوع لاستیک کار نمی‌کند، افزود: لاستیک سیمی برای حمل‌و‌نقل جاده‌ای مناسب است که کمتر توزیع می‌شود.

معاون حمل‌و‌نقل اداره کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان زنجان با اشاره به همکاری ضعیف برخی از لاستیک فروشان و عدم تحویل لاستیک حواله‌ای به خریداران، افزود: در حال حاضر ارز 2 هزار و 400 تومانی از لاستیک حذف شده است.

مدقالچی ارائه حواله لاستیک با ارز نیمایی را یکی از دلایل گرانی لاستیک عنوان کرد و گفت: این امر موجب افزایش دو برابری قیمت لاستیک شده است.

وی با اشاره به حجم بالای تقاضای لاستیک در زنجان، گفت: عدم ارائه برندهای معتبر و کمبود لاستیک خاور و کامیون موجب ایجاد مشکلاتی برای این بخش شده است.

این مسئول بیان داشت: هرگونه تغییر نرخ ارز بر قیمت تمام شده لاستیک تاثیرگذار بوده و موجب گرانی می‌شود.

معاون حمل‌و‌نقل اداره کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر